Serbai išvengė gėdos

2012 09 13 8:09
Per lemiamas rungtynes serbai šventė pergalę prieš Izraelį ir A grupėje užėmė trečiąją vietą. /www.fibaeurope.com nuotrauka

Antradienį sužaistos paskutinės trylika 2013 metų Europos vyrų krepšinio čempionato Slovėnijoje atrankos turnyro rungtynių, po jų paaiškėjo paskutinės Senojo žemyno pirmenybių dalyvės.

Paskutinius penkis kelialapius į Slovėniją užsitikrino Serbijos (A grupė), Švedijos (B), Latvijos (D), Belgijos (E) bei Turkijos (F) rinktinės. Anksčiau vietas pirmenybėse sau garantavo sėkmingai žaidusios Juodkalnijos, Izraelio (abi - A), Vokietijos (B), Kroatijos, Ukrainos (abi - C), Bosnijos ir Hercegovinos, Gruzijos (abi - D), Lenkijos, Suomijos (abi - E), Italijos bei Čekijos (abi - F) komandos.

Didžiausios intrigos turnyre netikėtai sulaukta iš Turkijos ir Serbijos krepšininkų. Vienais iš atrankos favoritų laikytos abiejų šalių komandos per grupės varžybas susikomplikavo padėtį ir likimą sprendė paskutiniajame ture. Fortūna nuo jų nenusigręžė. Per lemiamas F grupės rungtynes turkai 81:58 nugalėjo Čekiją, o serbai, kuriems talkino Vilniaus "Lietuvos ryto" legionierius Nemanja Nedovičius, 83:67 šventė pergalę prieš Izraelį ir A grupėje užėmė trečiąją vietą.

Serbijos krepšininkų likimas ant plauko buvo pakibęs po praėjusios savaitės varžybų Estijoje, kur užfiksuota didžiausia Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro sensacija. Olimpinio čempiono Tiito Sokko treniruojama Estijos rinktinė 2009 metų Europos vicečempionus serbus Taline nugalėjo 88:81. Šeimininkus į pergalę vedė anksčiau Kauno "Žalgiriui" priklausęs puolėjas Siimas Sanderis Vene. Jis pelnė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Estijos krepšininkai per šį susitikimą pataikė 11 tritaškių iš 27.

Atrankos turnyrą be kluptelėjimų baigė keturios komandos - 10 pergalių pasiekusi Juodkalnija ir po aštuonias iškovojusios Vokietijos, Italijos ir Kroatijos rinktinės. O Liuksemburgo, Kipro, Albanijos ir Portugalijos ekipos taip ir neiškovojo pergalių.

Iš viso atrankos varžybų šešiose grupėse dalyvavo 31 komanda. Į čempionato finalinį etapą pateko po dvi geriausias kiekvienos grupės rinktines bei keturios absoliučiai geriausios trečiąsias vietas grupėse užėmusios komandos.

Vietos "EuroBasket 2013" finaliniame etape jau buvo garantuotos Makedonijai, Prancūzijai, Didžiajai Britanijai, Graikijai, Lietuvai, Rusijai, Ispanijai bei turnyro šeimininkei Slovėnijai.

2013 metų Europos čempionatas Slovėnijoje vyks rugsėjo 4-22 dienomis.

LENTELĖS (pergalės, pralaimėjimai, taškai)