Šį vakarą R. Meilutytė sieks ketvirto medalio

2014 12 04 6:00
Rūta Meilutytė: „Ryte pasilikau daug rezervo, o pusfinalyje norėjau pasitikrinti, kaip greitai galiu plaukti.” Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotraukos

Pasaulio plaukimo čempionatuose trumpajame (25 metrų) baseine Lietuvos sportininkai yra iškovoję tris medalius. Šį vakarą šis skaičius, tikėkimės, pasikeis.

Kataro sostinėje Dohoje prasidėjusiame pasaulio plaukimo čempionate pirmą varžybų dieną kovas pradėjo penki iš šešių mūsų šalies atstovų. Vienintelei Rūtai Meilutytei pavyko įveikti atranką bei pusfinalį ir šiandien vakare ji kovos dėl medalio 50 m plaukimo krūtine rungties finale.

Rekordų liūtis

Jono Ruddo treniruojama Europos, pasaulio ir olimpinė čempionė bei pasaulio rekordininkė 17-metė R. Meilutytė trečiadienio rytą 50 m plaukimo krūtine atrankoje distanciją įveikė per 29,72 sek. ir į pusfinalį pateko su trečiu rezultatu. Greičiausiai plaukė jamaikietė Alia Atkinson (29,48 sek.), antra buvo olandė Moniek Nijhuis (29,62 sek.).

Vakare pusfinalyje tituluočiausios visų laikų Lietuvos plaukikės niekas nebepralenkė. R. Meilutytė tarp 16 sportininkių nuotolį įveikė greičiausiai – per 28,81 sek. Taip Rūta pagerino nuo 2012-ųjų pačiai priklausiusį pasaulio čempionatų rekordą (ankstesnis – 29,44 sek.). Sykiu – tai ir naujas Lietuvos rekordas, pagerintas 0,07 sekundės. Iki pasaulio rekordo, nuo 2009 metų priklausančio amerikietei Jessicai Hardy (28,80 sek.), R. Meilutytei pritrūko 0,01 sekundės.

Antra pusfinalyje liko A. Atkinson (28,99 sek.), trečia – M. Nijhuis (29,69).

„Ryte pasilikau daug rezervo, o pusfinalyje norėjau pasitikrinti, kaip greitai galiu plaukti”, - po pusfinalio sakė Rūta.

Ar pavyks Rūtai apginti titulą, pamatysime šį vakarą. Prieš dvejus metus Stambule surengtose planetos pirmenybėse lietuvė triumfavo 50 m plaukimo krūtine rungtyje. Tąkart ji aplenkė sidabrą iškovojusią A. Atkinson (29,67 sek.) bei bronzą pelniusią Australijos atstovę Sarah Katsoulis (29,94).

D. Rapšys trečiadienį dukart gerino Lietuvos rekordą.

Sėkmingai 100 m plaukimo nugara atrankoje trečiadienį startavo Danas Rapšys. Inos Paipelienės auklėtinis nuotolį įveikė per 51,35 sek. ir pasiekė Lietuvos rekordą. Į pusfinalį Danas pateko 14-tu rezultatu. „Geras jausmas, bet norisi dar geriau. Vakare gal pavyks plaukti dar geriau“, – sėkme pusfinalyje tikėjo D. Rapšys.

Pusfinalyje Danas plaukė dar greičiau (50,95 sek.), antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą. Tačiau iki finalo nepriplaukė. Jo rezultatas tarp 16 sportininkų buvo tryliktas.

„Rezultatu esu labai patenkintas, pavyko „išeiti” iš 51 sekundės, bet tai dar ne riba”, - po pusfinalyje neliūdėjo Danas.

Trukdė sloga ir aštri pradžia

Kitiems mūsų plaukikams trečiadienį nepavyko prasibrauti į pusfinalius. Šiemet tris medalius Europos čempionate ilgajame baseine iškovojęs Giedrius Titenis plaukdamas 100 m krūtine, deja, liko anapus pusfinalio. Per atranką 25-erių G. Titenis 100 m distanciją nuplaukė per 58,51 sek. ir liko septynioliktas.

„Norėjosi pasirodyti geriau, tačiau gal per aštriai pradėjau. Turėjau tik du mėnesius pasirengti“, – po finišo kalbėjo Žilvino Ovsiuko auklėtinis.

18-metis Povilas Strazdas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje sugaišo 1:47,63 min. ir atrankos varžybose užėmė 39 vietą.

100 m plaukimo peteliške atrankos varžybose pasirodė du lietuviai – Tadas Duškinas ir P. Strazdas. Tarp 96 plaukikų Tadas užėmė 28 vietą (51,92 sek.), Povilas buvo 46-as (53,65 sek.).

„Manau, kad galiu plaukti geriau. Bet rezultatas iš esmės neblogas“, – savo pasirodymą įvertino T. Duškinas. Tuo metu P. Strazdas ieškojo pasiteisinimo: „Nežinau, kas sutrukdė plaukti geriau. Gali būti, kad sloga, neleidžianti normaliai kvėpuoti.“

Premiją gaus ispanė

Ispanė Mireya Garcia Belmonte - pirmoji sportininkė pasaulio čempionate Dohoje, iškovojusi 15 tūks. JAV dolerių premiją už planetos rekordą. Trečiadienio vakarą 200 m plaukimo peteliške finale ji finišavo per 1 min. 59,61 sek. ir iškovojo aukso medalį. Šis rezultatas – pasaulio rekordas. Ankstesnis geriausias planetos rezultatas nuo 2009-ųjų priklausė kinei Liu Zige. Planetos pirmenybės trumpajame baseine nuo 1993-iųjų rengiamos kas dvejus metus. Šios – jau dvyliktos. Pirmuosius planetos pirmenybių medalius trumpajame baseine lietuviai iškovojo tik prieš dvejus metus. Tai padarė R. Meilutytė. Ji triumfavo plaukdama 50 m krūtine bei dvigubai ilgesniame nuotolyje, o 100 m kompleksinio plaukimo distancijoje pelnė sidabrą.

LIETUVIŲ STARTAI KETVIRTADIENĮ

8.30 val.

Atranka: 50 m l. st. – M. Sadauskas, T. Duškinas; 100 m kompl. – R. Meilutytė; 4x50 m estafetė komb. – Lietuva.

17 val.

Pusfinaliai (jei pateks): 50 m l. st. – M. Sadauskas, T. Duškinas; 100 m kompl. – R. Meilutytė.

Finalai: 50 m krūtine – R. Meilutytė.