Sidabras V.Čmilytei už protą

2011 12 17 7:00

Kinijos sostinėje Pekine vakar pasibaigusiose trečiosiose proto žaidimų pasaulio žaidynėse sidabro medalį moterų šachmatų "Nematant lentos" (blindfold) turnyre iškovojo Lietuvos didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2503).

Po penkių ratų pirmavusi lietuvė penktadienį patyrė dvi nesėkmes, tačiau tai nesutrukdė jai užimti antrosios vietos. V.Čmilytė šeštajame rate pralaimėjo bronzą iškovojusiai rusei Aleksandrai Kosteniuk (2439), o septintajame turėjo pripažinti ketvirtojoje pozicijoje likusios gruzinės Nanos Dzagnidzės (2516) pranašumą.

Čempione tapo kinė Yifan Hou (2578), surinkusi 5,5 taško iš 7 galimų ir tašku aplenkusi penkiolika šachmatininkių. V.Čmilytė tik pagal papildomus rodiklius aplenkė ne tik A.Kosteniuk bei N.Dzagnidzę, bet ir penktojoje pozicijoje likusią graikę Yeleną Dembo (2468) ir šeštą vietą užėmusią vokietę Elisabeth Paehtz (2457). Iš viso dėl čempionės titulo "blindfold" rungtyje varžėsi šešiolika sportininkių.

Anksčiau pasibaigusiuose greitųjų šachmatų ir žaibo turnyruose V.Čmilytė užėmė tryliktąsias vietas tarp šešiolikos dalyvių.