Sidabro medaliai euforijos nesukėlė

2008 12 23 0:00
Net 9 įvarčius pelnęs ir 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs T.Kumeliauskas pripažintas rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Nors Lietuvos ledo ritulio jaunimo iki 20 metų rinktinė pasaulio čempionato antrajame divizione pelnė sidabro medalius, į aukštesnį lygį ji nepakilo.

Per šešių rinktinių turnyrą Rumunijoje lietuviai 4 turus lipo varžovams per galvas, tačiau lemiamą, paskutinį, mačą pralaimėjo. Todėl pelnyti sidabro medaliai didelio džiaugsmo nesukėlė.

Koją pakišo japonai.

Rumunijos mieste Merkurejoje lietuviai triuškino vienus varžovus po kitų. Prasidėjus turnyrui 4:1 buvo parklupdyta Pietų Korėja. Vėliau 9:1 sutriuškinta Belgija, 8:1 - Rumunija ir 10:1 - Serbija. Per lemiamas rungtynes su japonais mūsiškiams būtų pakakę lygiųjų.

Lietuvos ledo ritulininkai jau 8-ą minutę po Tado Kumeliausko pelnyto įvarčio pirmavo, tačiau varžovai dar pirmame kėlinyje atsakė į tai trimis įvarčiais. Net 53 kartus į vartus smūgiavę japonai (lietuviai - 22 sykius) šventė galutinę pergalę rezultatu 5:4 ir iškovojo kelialapį į aukštesnį divizioną.

"Kėlėme jaunimui tikslą laimėti šio diviziono varžybas, todėl antroji vieta šiek tiek nuvylė. Gaila, kad mums nepasisekė, tačiau prisiminus, jog anksčiau tekdavo kovoti dėl išlikimo net šiame divizione, rezultatas nėra jau toks blogas", - LŽ čempionatą vertino Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidentas Rolandas Bučys.

Jaunimas patobulėjo

Net du mūsų tautiečiai pripažinti rezultatyviausiais turnyro ledo ritulininkais - T.Kumeliauskas surinko 19 taškų (9 įvarčiai ir 10 rezultatyvių perdavimų), Povilas Verenis - 18 (8 ir 10). Abu rinktinės vartininkai tapo geriausiais savo pozicijos žaidėjais - Artūras Kuzmičius atrėmė 86 iš 91 varžovų smūgio (94,5 proc.), Ernestas Kielius - 51 iš 55 (92,7).

R.Bučys pasidžiaugė, kad ledo ritulininkai sparčiai progresuoja. "Anksčiau jaunimo rinktinės branduolį sudarė Elektrėnų "Energijos" žaidėjai. Dabar nemažai vaikinų atstovauja Čekijos, Baltarusijos, Suomijos, Latvijos klubams ir ten tikrai nėra statistai. U-20 rinktinėje rungtyniauja keli žaidėjai, kurie turi tvirtas pozicijas ir vyrų nacionalinėje komandoje. Todėl į ledo ritulio ateitį žvelgiame optimistiškai", - pabrėžė LLRF vadovas.

Galutinė turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Japonija 5 4 0 0 1 45:11 12

2. Lietuva 5 4 0 0 1 35:9 12

3. Pietų Korėja 5 2 2 0 1 19:18 10

4. Belgija 5 2 0 0 3 17:32 6

5. Serbija 5 0 1 1 3 10:33 3

6. Rumunija 5 0 0 2 3 9:32 2