Sidnėjaus olimpinė čempionė Londonu nusivylė

2012 08 04 21:08
joinhandsandhugeurope.blogspot.com nuotrauka

Šaulė Daina Gudzinevičiūtė po pasirodymo Londono olimpinių žaidynių šaudykloje atrodė nesava. Ji negalėjo paaiškinti, kaip atsitiko, kad paskutinėje serijoje pro šalį prašovė net penkis kartus.

Specialiai LŽ iš Londono

Šeštadienį pirmoje serijoje lietuvė suklydo tik kartą (numušė 24 lėkštutes iš 25), antroje – 3 kartus (22/25), o paskutiniame etape sveikos likos net penkios lėkštutės (20/25). Per tris etapus surinkusi 66 taškus iš 75 galimų Sidnėjaus olimpinė čempionė į finalą nepateko ir užėmė 14 vietą. Iki finalo mūsiškei pritrūko keturių taiklių šūvių.

Po lemtingos trečios serijos vyriausia (46 metai) Lietuvos olimpinės rinktinės narė nerado atsakymo, kodėl svarbiausiu momentu sudrebėjo ranka.

- Gal sutrukdė varžybų pradžioje nulijęs lietus? – žurnalistai šaulei padėjo ieškoti nesėkmės priežasčių.

- O kas kitoms trukdė? Kažkas sutrukdė.

- Ar galite paaiškinti, kodėl pradžia buvo gera, o paskui viskas pasisuko ne taip?

- Pabandykite patys pašaudyti ir tada gal man paaiškinsite.

- Turbūt šalia trūksta trenerio?

- Iš tiesų man jo trūksta jau labai seniai. Kaip mokam, taip verčiamės. Tos valstybės, kurios nusiperka gerą trenerį, iškart šauna į viršų. O dabar – klijuojame tai, iš ko turime. Negaliu sakyti, kad visiškai žemiau “plintusų”, bet tikėjausi, kad bus geriau.

Iš viso šaudymo tranšėjinėje aikštelėje varžėsi 22 sportininkės. Šešios geriausius rezultatus kvalifikacinėse varžybose parodžiusios šaulės dėl apdovanojimų kovojo finale. Olimpine čempione tapo italė Jessica Rossi. 20-metė finale surinko 99 taškus iš 100 galimų ir trimis taškais pagerino nuo 2006 metų gyvavusį pasaulio rekordą. Beje, J.Rossi, atrankoje numušusi visas 75 lėkšteles, taip pat pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 1998-ųjų priklausė ukrainietei Viktorijai Čuiko (74 taiklūs šūviai).

Sidabro ir bronzos medalių savininkės paaiškėjo tik po persirungimo. Pekino žaidynių vicečempionė 28 metų čekė Zuzana Štefečekova, 38-erių prancūzė Delphine Reau ir 24-erių Alessandra Perilli iš San Marino surinko po 93 taškus. Papildomoje šūvių serijoje sidabro medalį pelnė Z.Štefečekova, bronza atiteko prancūzei.

D. Gudzinevičiūtei tai buvo jau penktos olimpinės žaidynės. 1996 metais Atlantoje lietuvė užėmė dešimtąją vietą, 2000-aisiais Sidnėjuje tapo čempione, po ketverių metų Atėnuose užėmė 14 vietą, o 2008 metais Pekine buvo penkta.