LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Šie metai jaunimui nėra tokie dosnūs

2017 07 10 17:50
Pernai žemyno aštuoniolikmečių čempionate iškovoję sidabro medalius, šiemet mūsų jaunieji krepšininkai pasaulyje liko šešti. FIBA nuotrauka

Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinėms šiais metais jau nebepavyks pakartoti tokio įspūdingo pasirodymo kaip 2016-aisiais, kai visuose turnyruose, kuriuose dalyvavo, iškovojo medalius.

Pernai U16, U18 ir U20 vaikinų rinktinės iš Europos čempionatų grįžo su sidabro medaliais, o U17 vaikinai užėmė trečiąją vietą pasaulio čempionate.

Šiemet tarptautinėje arenoje pirmieji į kovą stojo Rimanto Grigo treniruojami Lietuvos devyniolikmečiai. Kaire (Egiptas) vykusiame pasaulio čempionate mūsų komanda liko šešta.

Iš kovos dėl medalių lietuviai iškrito ketvirtfinalyje 68:73 pralaimėję iki finalo nukeliavusiems Italijos krepšininkams. Tai buvo košmariškiausios lietuvių rungtynės pirmenybėse. Iš toli jie atakavo tik 16,1 proc. taiklumu (5/31), o baudas metė taip pat prastai – 50 proc. taiklumu (23/46).

Kovoje dėl 5–8 vietos Lietuvos rinktinė 85:77 pranoko argentiniečius, tačiau mūšyje dėl penktosios vietos mūsų ekipa 74:80 neatsilaikė prieš vokiečius. Trečio kėlinio pradžioje mūsiškiai buvo įgiję net 20 taškų persvarą (48:28), tačiau jos išlaikyti nesugebėjo.

Grupės varžybose lietuviams teko žaisti su vokiečiais ir tuomet varžovai nugalėti palyginti nesunkiai – 98:79. Vokietijos rinktinė čempionate vertėsi be dviejų savo lyderių – traumą besigydančio Kostjos Mushidi ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vasaros lygoje žaidžiančio Isaiah Hartensteino.

Šiose pirmenybėse Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė puolėjas Tadas Sedekerskis (15,4 taško) ir gynėjas Arnoldas Kulboka (13,7 tšk.). Rezultatyviausių pasaulio čempionato žaidėjų rikiuotėje šiedu krepšininkai užėmė atitinkamai ketvirtą ir septintą vietas.

Be to, T. Sedekerskis Egipte taikliausiai iš visų pirmenybių krepšininkų atakavo iš vidutinio nuotolio – metė 44 sykius, pataikė 34 (taiklumas 77,3 proc.). Trečią vietą tarp čempionato snaiperių užėmė Lietuvos rinktinės puolėjas puolėjas Grantas Vasiliauskas, iš toli atakavęs 50 proc. taiklumu (9/18).

Rezultatyviausių pasaulio čempionato žaidėjų rikiuotėje Tadas Sedekerskis užėmė ketvirtą, o Arnoldas Kulboka – septintą vietą.

Pasaulio devyniolikmečių čempionais tapo Kanados krepšininkai. Jie finale užtikrintai 79:60 nugalėjo italus. Kanados ekipa pusfinalyje sensacingai 99:87 nukovė JAV rinktinę. Į šią pergalę kanadiečius traukę vien per pirmus du kėlinius 25 taškus surinkęs septyniolikmetis Rowanas Barrettas jaunesnysis. Iš viso per 33 minutes šis puolėjas pelnė 38 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

Amerikiečiai šįkart tenkinosi bronzos medaliais. Mažajame finale jie 96:72 įveikė ispanus. Be aukso medalių pasaulio devyniolikmečių čempionatuose amerikiečiai liko pirmąkart nuo 2011 metų, kai triumfavo Jono Valančiūno ir Edgaro Ulanovo atstovaujama Lietuvos jaunių rinktinė. Pastarąjį kartą devyniolikmečių čempionate JAV krepšininkai buvo pralaimėję 2011-aisiais, kai ketvirtfinalyje netikėtai neatsilaikė prieš rusus.

Dėl 5 vietos

Lietuva – Vokietija 74:80 (13:23, 15:16, 23:18, 17:29). Lietuva: A. Kulboka ir T. Sedekerskis po 14 tšk., R. Jokubaitis 13, E. Stankevičius 10, G. Masiulis (11 atk. kam.) ir G. Vasiliauskas po 7; Vokietija: O. Da Silva 18, L. Lagerpuschas 14, R. Freudenbergas 12.

Dėl 5–8 vietos

Lietuva – Argentina 85:77 (25:21, 28:12, 11:19, 21:25). Lietuva: E. Stankevičius ir G. Masiulis (12 atk. kam.) po 16, T. Sedekerskis 15 (9 atk. kam., 7 rez. perd.), R. Gadiliauskas 8; Argentina: F. Corvalanas 20 (9 rez. perd.), L. Lema 19, S. Bruera 10.

Ketvirtfinalis

Lietuva – Italija 68:73 (15:12, 10:19, 15:21, 28:21). Lietuva: T. Sedekerskis 20 (3–1/6, 12 atk. kam.), G. Masiulis 17 (3–1/7, 13 atk. kam.), E. Stankevičius 13, R. Jokubaitis 8, A. Kulboka (2–1/7, 3–0/8); Italija: D. Denegri 18, T. Oxilia 16, A. Mezzanotte 13.