Šiemet neįmušta pirmąkart

2006 10 13 0:00
Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas: "Galbūt prisišaukiu ugnį".
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Eksperimentinės sudėties Lietuvos futbolo rinktinė trečiadienį kontrolines rungtynes Kuveite 0:1 pralaimėjo šios šalies reprezentantams. Per šiemet žaistas varžybas lietuviai įvarčio neįmušė pirmą kartą.

Rungtynės su Kuveito futbolininkais Lietuvos komandai šiais metais buvo septintos. Kitos kontrolinės varžybos lapkričio 15 dieną numatytos Maltoje.

Prisišaukia ugnį

Lietuvos rinktinė į Kuveitą skrido iš Farerų salų, kur praėjusį šeštadienį 1:0 laimėjo Europos čempionato atrankos mačą. Tačiau po varžybų Toršavne aštuoni Lietuvos rinktinės pagrindiniai žaidėjai grįžo į savo užsienio klubus, o prie komandos Franfurte prisidėjo keletas naujų futbolininkų.

Rinktinei Kuveite atstovavo net devyni A lygos komandų atstovai. Sėkmingai debiutavęs Marijampolės "Sūduvos" vartininkas Saulius Klevinskas keletą kartų gelbėjo komandą nuo įvarčio. Taip pat išbandyti ir keli legionieriai - Vidas Alunderis, Marius Žaliūkas, Irmantas Zelmikas.

"Buvau patenkintas komandos kovos dvasia, bet, aišku, yra daug taisytinų žaidimo dalykų. Kai kuriems žaidėjams dar toli iki pagrindinės mūsų rinktinės. Pirmame kėlinyje buvo daug spragų gynybos vidurio zonoje, į kurią įkirsdavę priešininkai grasė mūsų vartams. Rungtynių pabaigoje spaudėme varžovus, bet trūko atakų užbaigimo", - kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

Treneris pažymėjo, kad per tokias varžybas galbūt prisišaukia ugnį. "Iš esmės Kuveite žaidė mūsų šalies antroji rinktinė, kuri turėtų funkcionuoti atskirai", - sakė Liubinskas.

Kuveito futbolo federacija buvo nepatenkinta, kad į varžybas Lietuvos rinktinė atvyko be pagrindinių futbolininkų. Neseniai Kuveito rinktinė 2:0 įveikė Australijos reprezentantus.

Progų sukurta nedaug

Komandos rungtyniavo lėtai, bet perduodami kamuolį futbolininkai dažnai klydo. Lietuvių žaidimui įtakos turėjo ir neįprastas karštis.

"Dieną termometras rodė 41 laipsnį karščio, vakare kiek atvėso, bet žaisti buvo tikrai nepaprasta", - pažymėjo Liubinskas.

Aktyviau varžybas pradėję šeimininkai įvartį įmušė 11-ą minutę. Po efektingos atakos Fahadas Al-Hamadas per vidurį įsiveržė į baudos aikštelę. Situaciją dar bandė gelbėti Simferopolio "Tavrijos" gynėjas Zelmikas, bet po varžovo smūgio kamuolys lietė lietuvio koją ir pakeitęs kryptį įskriejo į vartus.

Kaip ir per varžybas Farerų salose, savo aktyviu žaidimu išsiskyrė Mindaugas Kalonas. 37-ą minutę po šio Liepojos "Metalurgs" klubo žaidėjo smūgio kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Po pertraukos lietuvių spaudimas kuveitiečiams, atrodo, buvo netikėtas. Pavyko perimti iniciatyvą. Komandos atakas pagyvino dešinysis saugas Andrius Gedgaudas, jis pakeitė Vitalijų Kavaliauską.

Tačiau pavojų prie kuveitiečių vartų retai pavykdavo sukurti. 67-ą minutę rezultatą galėjo išlyginti Gedgaudas, bet galva gerai nepataikė į kamuolį. 88-ą minutę po gynėjo Alunderio tolimo smūgio kamuolys praskriejo truputį aukščiau skersinio.