LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS

Sirgaliai reikalauja „Arsenal“ trenerio galvos

2017 02 16 17:22
Kritikai mano, kad Arsene"as Wengeras per ilgai užsibuvo "Arsenal" klube.
Kritikai mano, kad Arsene'as Wengeras per ilgai užsibuvo "Arsenal" klube. Reuters/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje susitinka elitiniai klubai, tačiau netgi jiems žaidžiant kartais užfiksuojami didžiuliai rezultatai.

Miuncheno „Bayern“ klubas net 5:1 nugalėjo Londono „Arsenal“ komandą, o Paryžiaus PSG 4:0 susitvarkė su „Barcelona“ futbolininkais. Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose dar niekam nėra pavykę panaikinti keturių įvarčių deficito, todėl Londono ir Barselonos klubų po trijų savaičių laukia sudėtinga užduotis.

Užgriuvo kritikos lavina

Miunchene „Arsenal“ sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių tada, kai to mažiausiai reikėjo. Pirmas kėlinys baigėsi 1:1, tačiau antrame Londono komanda praleido net keturis įvarčius be atsako.

„Sunku paaiškinti, kas nutiko. Tai buvo košmaras, komanda subyrėjo. Trečias įvartis buvo mirtinas – po jo nebeturėjome kuo atsakyti. Dabar mus gali išgelbėti tik stebuklas“, – bandė teisintis 67 metų „Arsenal“ treneris Arsene'as Wengeras. Jo spaudos konferencija po rungtynių truko tik tris minutes – susikrimtęs treneris išėjo iš salės.

Londono klubui A. Wengeras vadovauja jau daugiau nei du dešimtmečius – nuo 1996-ųjų spalio. Bet po šio pralaimėjimo į A. Wengero pusę skriejo tiek kritikos strėlių, kiek niekada anksčiau. Jei neįvyks stebuklas, A. Wengero auklėtiniai Čempionų lygos aštuntfinalyje kris jau septintą sezoną iš eilės.

Suprasdama tai, britų žiniasklaida su žemėmis maišė Londono komandą ir jos trenerį.

„Bestuburiai!“, – vakar skelbė „Daily Mail“ antraštė.

„Istorija kartojasi. A. Wengeras ir komanda vėl pažeminti“, – tvirtino „Daily Express“. Kituose dienraščiuose taip pat buvo vartoti žodžiai „pažeminimas“ bei „šokas“.

Žiniasklaidos kalbinti buvę „Arsenal“ futbolininkai negynė A. Wengero, o ragino jį susirūpinti savo ateitimi ir reputacija.

„Treneris turi rimtai apsvarstyti savo ateitį šiame klube ir nuspręsti, ar nereikia trauktis. Tai yra žemiausias taškas jo karjeroje“, – pareiškė buvęs „Arsenal“ kapitonas Martinas Keownas.

A. Wengero kelis kartus pratęsta sutartis su Londono klubu baigiasi po šio sezono ir kritikai mano, kad ji nebus pratęsta. Kažkada vienu pajėgiausiu Anlgijos klubų buvęs „Arsena“ nuo 2004 metų negali laimėti savo šalies čempionato, žygiai Čempionų lygoje taip pat baigiasi anksti.

„Tai buvo pirmas kartas, kai buvau toks nusiminęs stebėdamas „Arsenal“ žaidimą. Žemiau pulti jau neįmanoma. Atrodo, kad A. Wengeras neranda kalbos su žaidėjais. Manau, kad atėjo metas imtis reformų“, – sakė kitas praeityje žinomas „Arsenal“ žaidėjas Lee Dixonas.

Vis tik vakar pranešta, kad nei „Arsenal“ klubas, nei A. Wengeras nesiryžo daryti skubotų sprendimų ir ketina sulaukti šio sezono pabaigos.

Kaip „Barcelona“

Kandesni futbolo gerbėjai suskubo šaipytis, kad A. Wengerui pagaliau pavyko pasiekti futbolo etalonu laikytos „Barcelona“ komandos lygį – ji pirmąsias Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes taip pat pralaimėjo keturių įvarčių skirtumu.

Rezultatu 4:0 katalonus sutriuškinęs PSG klubas iki šio tikslo ėjo ilgai. 2013 ir 2015 metais Paryžiaus klubą Čempionų lygoje eliminuodavo būtent „Barcelona“.

„Turiu pripažinti, kad PSG buvo nuostabūs nuo pirmosios minutės ir žaidė geriausią įmanomą futbolą, o mes atrodėme tragiškai. Kad ir ką darėme aikštėje, niekas neišėjo“, – pripažino Barselonos klubo treneris Luisas Enrique.

Per visas rungtynes jo auklėtiniai į varžovų vartų plotą pataikė vos vieną kartą. PSG gynėjai akylai saugojo „Barcos“ puolėjų trejetą Lionelį Messi, Luisą Suarezą ir Neymarą.

Didesnį pažeminimą Europoje Barselonos klubas buvo patyręs tik 2013-ųjų pavasarį, kai Čempionų lygos pusfinalyje 0:4 ir 0:3 neatsilaikė prieš „Bayern“ komandą.

„Atsipalaiduoti negalime, nes liko žaisti dar 90 minučių atsakomajame mače“, – saviškius perspėjo PSG treneris Unai Emery.

Pirmose aštuntfinalio rungtynėse sunkumų išvengė dabartinis Čempionų lygos taurės savininkas Madrido „Real“ klubas. „Real“ namie per rungtynes su „Napoli“ pirmieji praleido įvartį, bet atsitiesė ir laimėjo mačą 3:1.

„Bayern“ (Vokietija) – „Arsenal“ (Anglija) 5:1 (1:1). Miunchenas, 70 000 žiūrovų. Teisėjas – M. Mažičius (Serbija). Įvarčiai – A. Robbenas (11), R. Lewandowskis (53), Th. Alcantara (56, 63), Th. Mulleris (88); A. Sanchezas (30).

„Real“ (Ispanija) – „Napoli“ (Italija) 3:1 (1:1). Madridas, 78 000 žiūrovų. Teisėjas – D. Skomina (Slovėnija). Įvarčiai – K. Benzema (18), T. Kroosas (49), Casemiro (54); L. Insigne (8).

„Benfica“ (Portugalija) – „Borussia“ (Vokietija) 1:0 (0:0). Lisabona, 55 124 žiūrovai. Teisėjas – N. Rizzoli (Italija). Įvartis – K. Mitroglou (48).

PSG (Prancūzija) – „Barcelona“ (Ispanija) 4:0 (2:0). Paryžius, 46 484 žiūrovai. Teisėjas – S. Marciniakas (Lenkija). Įvarčiai – A. Di Maria (18, 55), J. Draxleris (40), E. Cavani (72).