Sirguliuojantis Tomas Kaukėnas pasaulio taurės etape – 37-as

2014 03 20 18:57
Reuters/Scanpix nuotrauka

Į Oslo Holmenkolene (Norvegija) prasidėjusį devintą pasaulio biatlono taurės etapą lietuviai atvyko kovodami su sveikatos problemomis. Moterų sprinto rungties dėl ligos Diana Rasimovičiūtė nebaigė, o vyrų 10 km sprinte sirguliuodamas startavo ir Tomas Kaukėnas.

Vis dėlto T.Kaukėnui sveikatos problemos nesutrukdė jau septintose varžybose iš eilės pakliūti į geriausiųjų 40-uką. Lietuvis nei pirmoje, nei antroje šaudykloje nesuklydo nė sykio, užėmė 37 vietą bei pelnė dar 4 įskaitinius taškus. Po šaudymo gulint biatlonininkas tarp visų dalyvių buvo 10-as, o po stovint – 13-as.

Kitas Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis užėmė 86 vietą (šaudymas 1+1). Po pirmos šūvių serijos jis buvo 74-as, o antros – 79-as. Varžybose startavo 99 biatlonininkai.

Rungties nugalėtoju tapo Slovėnijai atstovaujantis Jakovas Fakas. Vieną baudos ratą sukęs biatlonininkas 13,9 sek. aplenkė rusą Jevgenijų Garaničevą. Trečias finišavo švedas Bjoernas Ferry (atsiliko 14,3 sek.). Latvis Andrejus Rastorgujevas užėmė aukštą penktą poziciją.

T.Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 39,2 sek., o K.Dombrovskis – 4 min. 36,2 sek.

Sėkmingai sezoną baigę Lietuvos biatlonininkai Nacijų taurės įskaitoje pateko į 25-uką bei iškovojo dvi kvotas kito sezono pasaulio taurės varžybose. Asmeninėje įskaitoje T.Kaukėnas užima 58 vietą (60 tšk.). Pirmą vietą dar aštuntame pasaulio taurės etape užsitikrino prancūzas Martinas Fourcade (828 tšk.).

Patekdamas į 60-uką T.Kaukėnas iškovojo teisę startuoti šeštadienį vyksiančiame 12,5 km persekiojime.