Šįsyk sidabras

2012 12 14 20:22
R.Meilutytė penktadienio finale pagerino dar vieną Lietuvos rekordą./Reuters/Scanpix nuotrauka

Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė Stambule vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate iškovojo antrą medalį. Ketvirtadienį laimėjusi 50 metrų plaukimo krūtine varžybas, penktadienį ji liko antra 100 metrų kompleksinio plaukimo rungtyje.

R.Meilutytė nusileido tik pasaulio čempionatų rekordą pagerinusiai vengrei Katinkai Hosszu (58,49 sek.).

Lietuvos sportininkė nuo jos atsiliko 0,3 sek. (58,79 sek.). Trečią likusią kinę Zhao Jing R.Meilutytė aplenkė 0,01 sek. Penkiolikmetės rezultatas - naujas šios rungties Lietuvos rekordas.

Medalį šioje rungtyje galima laikyti staigmena - prieš pasaulio čempionatą R.Meilutytės rezultatas nebuvo tarp geriausių pasaulyje.

Po pirmų 50 metrų Rūta tarp finalo dalyvių buvo tik septinta. Tačiau plaukdama krūtine Lietuvos plaukikė išsiveržė tarp lyderių, pozicijų neužleido ir plaukdama paskutinius 25 metrus laisvu stiliumi, ir liko antra.

Prieš tai vykusiame 100 metrų plaukimo krūtine rungties pusfinalyje R.Meilutytė taip pat buvo antra ir iškovojo kelialapį į šios rungties finalą.

Antrajame pusfinalio plaukime startavusi sportininkė 100 metrų distanciją įveikė per 1 min. 4,81 sek.

Už ją geriau pasirodė tik pirmajame plaukime startavusi danė Rikke Molle Pedersen. Nuplaukusi distanciją per 1 min. 4,11 sek., ji pagerino šios rungties Europos rekordą.

100 metrų plaukimo krūtine finalas vyks šeštadienį vakare.

Ketvirtadienio vakarą R.Meilutytė laimėjo auksą 50 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

Be R.Meilutytės, Stambule vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionate dalyvauja dar penki Lietuvos sportininkai: Raminta Dvariškytė, Vaidotas Blažys, Danas Rapšys, Mindaugas Sadauskas ir Giedrius Titenis.

Šiame čempionate varžomasi 25 metrų ilgio baseine. Olimpinio baseino ilgis - 50 metrų.