Skambi olimpinio festivalio pabaiga

2011 08 01 0:00
Paskutinę varžybų dieną aukso medalius iškovojo mūsų krepšininkai ir plaukikė R.Meilutytė.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotraukos

Turkijoje surengtame XI Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje skambiai finišavo Lietuvos sportininkai - paskutinę dieną jie iškovojo du aukščiausios prabos apdovanojimus.

Dar vieną aukso medalį anksčiau iškovojo bėgikė Modesta Morauskaitė - ji nugalėjo 400 m distancijoje. Iš viso festivalyje pelniusi 10 medalių Lietuvos delegacija komandų rikiuotėje užėmė dešimtąją vietą. Mūsų šalies rinktinės sąskaitoje 3 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Šauni jaunųjų sportininkų kompanija šeštadienio vakarą parskrido į Lietuvą - sostinės oro uoste ją šiltai pasitiko sporto vadovybė, artimieji ir draugai.

Trys Rūtos medaliai

Savaitgalį plaukikė Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį. Ji 100 m krūtine rungties finale distanciją įveikė per 1:07,96 ir, 0,72 sek. pagerinusi pačiai vos pusdienį priklausiusį šalies rekordą, net 3,29 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusią rusę Anną Ganus (1:11,25). Tai buvo jau trečiasis Rūtos medalis festivalyje: sidabrą ji pelnė plaukdama 50 m laisvuoju stiliumi, bronzą - dvigubai ilgesnę distanciją tokiu pat stiliumi.

Serbus pastatė į vietą

Paskutinę festivalio dieną dar vieną pergalę Lietuvai dovanojo Ginto Razučio vadovaujami mūsų penkiolikmečiai krepšininkai. Šie finale 86:79 (22:19, 24:15, 14:17, 26:28) nugalėjo metais vyresnius Serbijos sportininkus. 27 taškus festivalio čempionams pelnė Tautvydas Paliukėnas, 24 - Antanas Krimelis, 15 - Domantas Sabonis (13 kartų atkovotas kamuolys), 8 - Dominykas Zupkauskas, 6 - Deividas Žemgulis, po 3 - Domantas Pavlovskis (10 kartų atk. kam.) ir Raimundas Žuklevičius. Aukso medaliai taip pat įteikti Edvinui Rupkui, Mantui Montvilai, Kasparui Krasauskui, Mantui Šerkšnui, treneriams Gintui Razučiui ir Remigijui Bardauskui.

Bronzos medalius iškovojo šeimininkai Turkijos krepšininkai, mažajame finale 71:62 įveikę Graikijos rinktinę. Merginų turnyrą laimėjo Belgijos krepšininkės, jos finale 65:58 nugalėjo bendraamžes iš Prancūzijos.

Komandinėje įskaitoje Turkijoje triumfavo Rusijos sportininkai, jie iškovojo net 54 medalius - 21 aukso, 17 sidabro ir 16 bronzos. Antrąją vietą užėmė Didžiosios Britanijos atstovai, jų kraityje - 33 medaliai (17 aukso, 10 sidabro ir 6 bronzos). Treti - Ukrainos jaunieji olimpiečiai, iškovoję 15 medalių - 8 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos. Iš viso festivalyje medalius iškovojo 35 valstybių atletai.