Skambi R.Šiškausko sezono pabaiga

2010 06 09 0:00
Triumfo akimirkomis R.Šiškauskas džiaugsmu dalijosi su vyresnėliu sūnumi Matu.

Neprametęs nė vieno iš 10 dvitaškių Lietuvos krepšininkas Ramūnas Šiškauskas padėjo Maskvos komandai CSKA aštuntą sykį iš eilės ir septynioliktą kartą per klubo istoriją tapti Rusijos čempione.

Per trečias Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono finalo rungtynes CSKA pirmadienį svečiuose 76:60 (25:18, 18:12, 18:19, 15:11) nugalėjo du lietuvius turinčią Maskvos srities "Chimki" komandą ir, laimėjęs seriją iki trijų pergalių 3:0, trypė pergalės šokį.

Titulai nepabosta

Paskutinių sezono rungtynių didvyriu tapęs R.Šiškauskas per 35 minutes pelnė 29 taškus (2-10/10, 3-3/8), atkovojo 8, perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir dukart ????.

"Nesijaučiu esąs didvyris, - Rusijos žurnalistams po pergalės sakė R.Šiškauskas. - Taip, buvau rezultatyviausias, bet tai visos komandos nuopelnas. Komandos draugai sudarė geras sąlygas atakuoti."

Trečią kartą Rusijos pirmenybių auksą laimėjęs lietuvis patikino, kad titulų niekada nebus per daug: "Titulai niekada nepabosta. Sportininkui svarbu laimėti. Aišku, sezonas mus išvargino, todėl norėjosi kuo greičiau užbaigti finalo seriją ir pradėti atostogas."

13 taškų nugalėtojams pelnė Trajanas Langdonas, 11 - Nikita Kurbanovas, 8 - Aleksandras Kaunas.

"Chimki" komandoje sėkmingiausiai žaidė Keithas Langfordas (18 tšk.) ir Raulis Lopezas (10). Robertas Javtokas per 24 minutes pelnė 8 taškus (2-4/5, 3-0/1) ir atkovojo 4 kamuolius, Pauliaus Jankūno sąskaitoje - 2 taškai (2-0/1, 1-2/2).

"Chimki" Rusijos čempionato finale žaidė trečius metus iš eilės ir ketvirtą kartą per pastaruosius penkerius metus.

V.Chomičių vilioja V.Romanovas

Kur kas atkakliau vyksta kova dėl bronzos medalių. Valdemaro Chomičiaus treniruojamas Kazanės klubas "Uniks" svečiuose 78:92 (20:31, 25:14, 17:23, 16:24) pralaimėjo Maskvos "Dinamo" krepšininkams. Dabar serijos iki trijų pergalių rezultatas 2:2. Lemiama dvikova įvyks šiandien.

Kazanės komandoje žaidžiantis Saulius Štombergas aikštelėje praleido tik 3 minutes 29 sekundes, per kurias spėjo prasižengti 3 kartus. Rezultatyviausiai "Uniks" klube rungtyniavo Maciejus Lampe ir Marko Popovičius, pelnę atitinkamai 25 ir 24 taškus. Iš nugalėtojų pasižymėjo Sergejus Bykovas (22 tšk.) ir Aleksejus Švedas (21).

Beje, internetinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad naujo stratego ieškančio Kauno "Žalgirio" klubo vadovų akys krypsta į V.Chomičių. 51 metų kaunietis laikomas vienu realiausių pretendentų kitą sezoną vadovauti šalies vicečempionų ekipai.

V.Chomičius neslepia, kad treniruoti "Žalgirį" - jo gyvenimo svajonė. Strategas prisipažino neseniai apie "Žalgirį" kalbėjęsis su klubo savininku Vladimiru Romanovu.