LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS

2008 12 20 0:00
Lemiamu momentu patyrusiam "Šiaulių" komandos kapitonui V.Praškevičiui ranka nesudrebėjo.<br>fibaeurope.com (Gintaro Šiupario) nuotrauka
Lemiamu momentu patyrusiam "Šiaulių" komandos kapitonui V.Praškevičiui ranka nesudrebėjo.
fibaeurope.com (Gintaro Šiupario) nuotrauka

FIBA Europos Iššūkio taurės turnyre 'Šiaulių' krepšininkai paskutinę sekundę iškovojo labai svarbią pergalę.

Šiauliečiai 77:75 palaužė Limasolio AEL ekipą iš Kipro ir atsirevanšavo už svečiuose patirtą triuškinamą nesėkmę pirmojo rato rungtynėse - 76:102.

Užvakar Šiauliuose vykusios rungtynės išlaikė intrigą iki paskutinės sekundės - nė vienai ekipai nepavykdavo įgyti solidesnės persvaros. Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus - 58:58. Tačiau paskutinį kėlinuką "Šiauliai" pradėjo efektyviau, ir po Vaidoto Volkaus metimo įgijo didžiausią persvarą - 74:66. Tačiau tai nesustabdė AEL ekipos, kuri daugiausiai bosnio Hario Mujezinovičiaus, anksčiau žaidusio "Lietuvos ryte", dėka pavijo šeimininkus - 75:75.

Per paskutines mačo sekundes Kipro atstovams rengiant ataką mačo intriga pasiekė kulminaciją: Andrius Šležas atėmė iš svečių kamuolį, metė Gintarui Kadžiuliui, o šis jį perdavė Virginijui Paškevičiui. Ir neapsiriko. Sučiupęs kamuolį patyręs 34-erių "Šiaulių" komandos kapitonas V.Praškevičius kone su finaline sirena triuškinančiu dėjimu išplėšė pergalę - 77:75.

"Rungtynėse išpildėme tik 70 procentų to, ką buvome suplanavę. Tačiau pergalę lėmė geras gynybos darbas", - pažymėjo Šiaulių klubo treneris Robertas Giedraitis.

Saulės miesto ekipos gretose per šias rungtynes debiutavo prieš kelias dienas į komandą atvykęs amerikietis įžaidėjas Stefhonas Hannah. Tačiau jis toli gražu neblizgėjo - per 4 minutes pataikė abu dvitaškius, tačiau 5 kartus prarado kamuolį ir 3 kartus prasižengė.

"Stefhonas norėjo parodyti, ko vertas, todėl skubėjo ir darė daug klaidų. Jis yra geras krepšininkas ir ateityje mums pravers, tiesiog dar nespėjo aklimatizuotis komandoje", - naujoką gynė R.Giedraitis.

Iškovoję antrąją pergalę per 4 rungtynes šiauliečiai išsaugojo galimybes patekti į kitą etapą. Tačiau paskutinius du mačus - sausio 6 d. Austrijoje su "Allianz Swans" ir sausio 13 d. namie su "Eiffel Towers" iš Olandijos - būtina laimėti.

"Šiauliai" - Limasolio AEL 77:75 (17:19, 27:21, 14:18, 19:17). G.Kadžiulis 19, V.Praškevičius 12, A.Šležas ir V.Volkus po 11, S.Kuzminskas 10, G.Vileita 6, G.Maceina ir S.Hannah (5 klaidos) po 4, M.Kuzminskas 0; H.Mujezinovičius 21, Q.Tayloras 15, M.Dozetas 14, L.Blanchardas 10 (11 atk. kam.), A.Radojevičius 4, G.Palasas 1.

Dvitaškiai: 20/36 (56 proc.) ir 22/41 (54), tritaškiai 4/17 (24) ir 5/15 (33), baudos 25/35 (71) ir 16/20 (80). Atkovota kamuolių 30 ir 32, perimta 10 ir 8, rezultatyvūs perdavimai 17 ir 15, padaryta klaidų 15 ir 15.

Hertogenboso "Eiffel Towers" - Gmundeno "Allianz Swans" 77:70.