Skęstančius "Šiaulius" ištraukė kapitonas

2008 12 20 0:00
Lemiamu momentu patyrusiam "Šiaulių" komandos kapitonui V.Praškevičiui ranka nesudrebėjo.
fibaeurope.com (Gintaro Šiupario) nuotrauka

FIBA Europos Iššūkio taurės turnyre "Šiaulių" krepšininkai paskutinę sekundę iškovojo labai svarbią pergalę.

Šiauliečiai 77:75 palaužė Limasolio AEL ekipą iš Kipro ir atsirevanšavo už svečiuose patirtą triuškinamą nesėkmę pirmojo rato rungtynėse - 76:102.

Užvakar Šiauliuose vykusios rungtynės išlaikė intrigą iki paskutinės sekundės - nė vienai ekipai nepavykdavo įgyti solidesnės persvaros. Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus - 58:58. Tačiau paskutinį kėlinuką "Šiauliai" pradėjo efektyviau, ir po Vaidoto Volkaus metimo įgijo didžiausią persvarą - 74:66. Tačiau tai nesustabdė AEL ekipos, kuri daugiausiai bosnio Hario Mujezinovičiaus, anksčiau žaidusio "Lietuvos ryte", dėka pavijo šeimininkus - 75:75.

Per paskutines mačo sekundes Kipro atstovams rengiant ataką mačo intriga pasiekė kulminaciją: Andrius Šležas atėmė iš svečių kamuolį, metė Gintarui Kadžiuliui, o šis jį perdavė Virginijui Paškevičiui. Ir neapsiriko. Sučiupęs kamuolį patyręs 34-erių "Šiaulių" komandos kapitonas V.Praškevičius kone su finaline sirena triuškinančiu dėjimu išplėšė pergalę - 77:75.

"Rungtynėse išpildėme tik 70 procentų to, ką buvome suplanavę. Tačiau pergalę lėmė geras gynybos darbas", - pažymėjo Šiaulių klubo treneris Robertas Giedraitis.

Saulės miesto ekipos gretose per šias rungtynes debiutavo prieš kelias dienas į komandą atvykęs amerikietis įžaidėjas Stefhonas Hannah. Tačiau jis toli gražu neblizgėjo - per 4 minutes pataikė abu dvitaškius, tačiau 5 kartus prarado kamuolį ir 3 kartus prasižengė.

"Stefhonas norėjo parodyti, ko vertas, todėl skubėjo ir darė daug klaidų. Jis yra geras krepšininkas ir ateityje mums pravers, tiesiog dar nespėjo aklimatizuotis komandoje", - naujoką gynė R.Giedraitis.

Iškovoję antrąją pergalę per 4 rungtynes šiauliečiai išsaugojo galimybes patekti į kitą etapą. Tačiau paskutinius du mačus - sausio 6 d. Austrijoje su "Allianz Swans" ir sausio 13 d. namie su "Eiffel Towers" iš Olandijos - būtina laimėti.

"Šiauliai" - Limasolio AEL 77:75 (17:19, 27:21, 14:18, 19:17). G.Kadžiulis 19, V.Praškevičius 12, A.Šležas ir V.Volkus po 11, S.Kuzminskas 10, G.Vileita 6, G.Maceina ir S.Hannah (5 klaidos) po 4, M.Kuzminskas 0; H.Mujezinovičius 21, Q.Tayloras 15, M.Dozetas 14, L.Blanchardas 10 (11 atk. kam.), A.Radojevičius 4, G.Palasas 1.

Dvitaškiai: 20/36 (56 proc.) ir 22/41 (54), tritaškiai 4/17 (24) ir 5/15 (33), baudos 25/35 (71) ir 16/20 (80). Atkovota kamuolių 30 ir 32, perimta 10 ir 8, rezultatyvūs perdavimai 17 ir 15, padaryta klaidų 15 ir 15.

Hertogenboso "Eiffel Towers" - Gmundeno "Allianz Swans" 77:70.