Skrajojantys olandai nuskriaudė brazilus

2010 07 03 0:00
Olandai įspūdinga pergale pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją ir brazilus su treneriu Dunga (nuotr. kairėje) pasiuntė namo.

Pasaulio futbolo čempionato favoritai brazilai keliauja namo. Vakar juos pirmenybių Pietų Afrikos Respublikoje ketvirtfinalyje rezultatu 2:1 nugalėjo Olandijos rinktinė.

Olandai grąžino brazilams skolą. Būtent Brazilija nugalėjo olandus 1994 m. pasaulio čempionato ketvirtfinalyje ir 1998 m. čempionato pusfinalyje. Vakar "oranžiniai" triumfavo 2:1 ir pasiuntė namo penkis kartus pasaulio čempionus.

Rungtynės prasidėjo atsargiais abiejų komandų veiksmais, futbolininkai vengė atsiverti. Tačiau 10 minutę olandai grubiai suklydo gynyboje ir tai jiems kainavo praleistą įvartį. Brazilas Felipe Melo pastebėjo spragą varžovų gynyboje ir perdavė kamuolį Robinho. Šis lengvai pabėgo nuo Johno Heitingos ir pergudravo vartininką Maarteną Stekelenburgą.

Po praleisto įvarčio olandai buvo priversti atakuoti ir apnuoginti savo užnugarį. Brazilai tuo metu kontratakavo ir ne kartą galėjo padidinti savo pranašumą. Toks žaidimas vyko iki antro kėlinio pradžios. Tuomet po Wesley Sneijderio perdavimo kamuolys pataikė į F.Melo ir atšokęs įskriejo į vartus - 1:1.

Įvartis įkvėpė Olandijos rinktinę. Oranžiniai 68 min. po gražios kombinacijos persvėrė rezultatą. Po kampinio Dirkas Kuytas galva permetė kamuolį W.Sneijderiui ir šis taip pat galva įmušė įvartį - 2:1.

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje Brazilijos futbolininkai ėmė nervintis, grubiai stabdyti varžovus. 74 min. įtampos neišlaikė F.Melo. Jis šiurkščiai pargriovė Arjeną Robbeną ir dar užmynė jam ant kojos. Teisėjas Yuichi Nishimura iš Japonijos nedvejodamas išvarė brazilą iš aikštės. Net ir turėdami vienu žaidėju mažiau, brazilai sugebėjo surengti varžovų vartų šturmą, bet rezultato neišlygino.

Olandijos rinktinė triumfavo ir iškovojo kelialapį į pusfinalį. Čia olandai susitiks su Urugvajumi arba Gana. Šios rinktinės tarpusavyje varžėsi vakar vėlai vakare.

Įdomu, kad Berto van Marwijko treniruojama Olandijos rinktinė nepralaimėjo jau 24 rungtynių iš eilės. Paskutinį kartą olandai suklupo 2008 metų spalį, kai draugiškose rungtynėse 1:2 nusileido Australijai.

Olandija - Brazilija 2:1 (0:1). Port Elizabetas, 40 186 žiūrovai. Teisėjas - Yuichi Nishimura (Japonija). Įvarčiai - Felipe Melo (53 į savo vartus), Wesley Sneijderis (68); Robinho (10).

Raudonoji kortelė - Felipe Melo (Brazilija, 74 min.).

Įspėjimai - Johnas Heitinga, Gregory van der Wielis, Nigelas de Jongas, Andre Ooijeris (Olandija), Michelis Bastosas (Brazilija).