Slovakijoje laukia lemiama akistata

2016 01 09 6:00

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos varžybose savo aikštėje dar neiškovojo pergalės, bet nepraranda vilčių patekti į kitą etapą.

1-osios atrankos grupės turnyre Artūro Juškėno treniruojama rinktinė Kaune lygiosiomis – 18:18 (9:6) – sužaidė su Slovakijos rankininkais.

Šios rungtynės vyko labai permainingai, o pergalę išplėšti galėjo abi komandos. Dvikovą Kaune svečiai pradėjo trimis įvarčiais be atsako, bet lietuviai greitai sutvarkė gynybą ir perėmė iniciatyvą. Baigiantis pirmam kėliniui šeimininkai įgijo penkių įvarčių pranašumą (9:4), o įpusėjus rungtynėms pirmavo 9:6.

Deja, antrame kėlinyje Lietuvos komandos žaidimas pakriko. Slovakai netruko persverti rezultatą, o likus žaisti 9 minutes pavojingai nutolo 18:15. Vis dėlto per likusį laiką vartininkui Giedriui Morkūnui pavyko nepraleisti įvarčio, o jo komandos draugai pavijo varžovus – 18:18.

Paskutinę minutę G. Morkūnas nutraukė dar vieną varžovų ataką ir atsakomajam lietuvių išpuoliui buvo likę pusę minutės. Deja, Mindaugo Dumčiaus metimą iš dešinio krašto atrėmė varžovų vartininkas Richardas Stochlas.

„Prastos ir nerezultatyvios rungtynės. Privalėjome žaisti greičiau. Antro kėlinio pradžioje žaidėjai prarado koncentraciją ir rungtyniavo nedrausmingai. Sutrikome, kai slovakai ėmė naudoti gynybos sistemą „5+1“. Nebuvome tam pasirengę, nors pralaužti tokią gynybą mums neturėtų būti sunku“, – pripažino A. Juškėnas.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė 6 įvarčius pelnęs Rolandas Bernatonis. 4 kartus pasižymėjo Skirmantas Plėta, 3 – M. Dumčius, po 1 – Aidenas Malašinskas, Povilas Babarskas, Benas Petreikis, Gerdas Babarskas ir Vaidotas Grosas.

Slovakų ekipoje lyderiai buvo Tomas Urbanas (7 įv.) ir Radoslavas Antlas (4 įv.).

A. Juškėnas apgailestavo, kad kelis rinktinės lyderius kankina įvairūs skausmai. O čiurnos traumą išsigydęs ir po pertraukos į rinktinę sugrįžęs A. Malašinskas, trenerio žodžiais, žaidžia tik 20–30 proc. savo galimybių.

„Reikėjo dviejų taškų, iškovojome tik vieną. Tai ne pasaulio pabaiga, dar turime galimybių tęsti kovą dėl vietos pasaulio čempionate. Tik 18 įvarčių pergalei pasiekti nepakanka“, – pripažino A. Malašinskas.

Po šių lygiųjų lietuviai 1-oje grupėje lyderių pozicijas užleido bosniams, o patys atsidūrė 2-oje vietoje. Bosniai išvykoje 33:29 palaužė Kosovo komandą.

Į atrankos turnyro atkrintamąsias varžybas pateks tik grupės nugalėtojai.

Šeštadienį Lietuvos ir Slovakijos komandos dar kartą susitiks Hlohoveco mieste. Pralaimėjimas mūsiškiams beveik palaidotų viltis kovoti dėl bilieto į pasaulio pirmenybes.

„Slovakijoje laukia arši kova. Jei darysime mažiau klaidų, ypač perduodami kamuolį, sėkmingiau atakuosime vartus nuo 6 metrų linijos, galime parsivežti pergalę“, – tvirtino A. Malašinskas.