Slovėnai pagąsdino čempionus

2011 09 15 0:00

Pirmąja "EuroBasket 2011" turnyro pusfinalio dalyve tapo Europos čempionės titulą Lietuvoje ginanti Ispanijos rinktinė. Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse ispanai 86:64 palaužė Slovėnijos krepšininkus. Šie susitikimo pradžioje atkakliai priešinosi, tačiau kai čempionai įjungė aukštesnę pavarą, beliko iškelti baltą vėliavą.

Europos čempionato šurmulys vakar persikėlė į Kauną, kur naujojoje "Žalgirio" arenoje prasidėjo lemiamos pirmenybių kovos. Tiesa, šventinę nuotaiką kauniečiams ir miesto svečiams gadino nemalonus oras. Artėjant ispanų ir slovėnų akistatai, Kaune be perstojo ėmė stipriai lyti. Lietus ir rudeninis vėjas slopino gyvenimą šalia arenos, sirgalių zona buvo apmirusi, o žiūrovai į artėjančias rungtynes traukė labai vangiai. Likus pusantros valandos iki rungtynių pradžios iš greta arenos esančio prekybos ir pramogų centro ėmė lįsti Slovėnijos rinktinės aistruoliai. Būriais po kelias dešimtis žingsniavę svečiai buvo pakiliai nusiteikę, traukė rinktinę šlovinančias dainas. Buvo matyti, kad kai kuriuos slovėnų krepšinio gerbėjus sušildė lietuviški taurieji gėrimai.

Prasidėjus Ispanijos ir Slovėnijos susitikimui "Žalgirio" arenos, kurioje telpa apie 15 tūkst. žiūrovų, tribūnos atrodė pustuštės. Tačiau vėliau salėje vis daugėjo žmonių. Gausėjanti žalia aistruolių jūra išdavė: publika laukia pagrindinio vakaro akcento - šeimininkų rinktinės pasirodymo.

Priešinosi du kėlinius

Ispanijos rinktinė buvo laikoma akivaizdžia pirmojo ketvirtfinalio favorite. Tą pripažino ir patys Slovėnijos krepšininkai.

"Žaisime su geriausia čempionato komanda", - artėjant dvikovai pareiškė Erazemas Lorbekas.

"Ispanija yra superkomanda, o mes - tik komanda", - pastebėjo Jaka Lakovičius.

Tačiau tai tebuvo kalbos, o prasidėjus rungtynėms slovėnai nė neketino užleisti kelio varžovams. Tarsi užklupę ispanus nepasirengusius, jie sėkmingai pradėjo dvikovą ir išsiveržė į priekį. 3 minutę Slovėnija pirmavo 11:4, o po J.Lakovičiaus tritaškio atsiplėšė 14:6. Pirmo kėlinio pabaigoje tritaškį pridėjo Saša Ožboltas ir slovėnai pirmavo 23:16.

Antrame ketvirtyje ispanai pagerino gynybą. Per 7 minutes jie varžovams leido pelnyti vos du taškus ir išlygino rezultatą - 25:25. 18 minutę Felipe Reyesas dvitaškiu su bauda pagaliau persvėrė rezultatą - 30:28. Nuo šios akimirkos Europos čempionai varžovams išsiveržti į priekį nebeleido.

J.C.Navarro benefisas

Tikras pragaras slovėnų aikštėje laukė po pertraukos. Ispanai penkių minučių žaidimo atkarpą laimėjo rezultatu 22:4 ir po Jose Calderono tritaškio nutolo 57:35. Kai 28 minutę iš toli pataikė Juanas Carlosas Navarro, komandas skyrė jau 28 taškai (68:40) ir Slovėnijos rinktinės aistruolių tribūna pritilo.

Trečias kėlinys priklausė J.C.Navarro. Šis "Barcelonos" gynėjas per 10 minučių surinko 17 taškų, pataikė visus 4 dvitaškius ir 3 tritaškius iš 5. Iš viso krepšininko sąskaitoje - 26 taškai.

"Su J.C.Navarro taip nutinka kiekvieną kartą. Prieš rungtynes jis prieina ir mandagiai pasisveikina: Labas treneri! O po to sumeta mums 26 taškus", - po skaudaus pralaimėjimo juokavo Slovėnijos rinktinės treneris Božidaras Maljkovičius.

Trečią rungtynių kėlinį Ispanija laimėjo net 36:14 ir ketvirtas tapo formalumu. Per jį čempionai neprisileido varžovų arčiau kaip 17 taškų atstumu ir šventė užtikrintą pergalę 86:64.

"Rungtynes pradėjome labai gerai, sunkiai dirbome gynyboje ir padėjome vienas kitam. Bet po to pradėjome klysti, nepataikyti ir sustojome. Praleisti 36 taškus per kėlinį - per daug. Po didžiosios pertraukos gindamiesi žaidėjai judėjo labai lėtai", - vertino B.Maljkovičius.

Bandys atsitiesti

Ispanijos rinktinės treneris Sergio Scariolo džiaugėsi ekipos žaidėjų gynybiniais veiksmais: "Esame laimingi, kad atsidūrėme keturių pajėgiausių Europos rinktinių draugijoje. Varžovai susitikimą pradėjo labai agresyviai, bet vėliau pagerinome gynybą. Per antrą kėlinį ir pusę trečio leidome slovėnams įmesti tik 10 taškų. Tai ir tapo pagrindine pergalės priežastimi."

Slovėnijos rinktinės gretose vakar šešėlyje tūnojo žmonės, kuriems buvo pranašaujami lyderių vaidmenys. Ekipos veteranas 33 metų J.Lakovičius pelnė tik 3 taškus (1 iš 6 metimų), Goranas Dragičius surinko 14 taškų, bet įmetė tik 2 tritaškius iš 6. Šiose pirmenybėse G.Dragičius krepšį iš toli atakuoja tik 18 proc. taiklumu (6 iš 33).

"Būtina priversti komandą sunkiai dirbti aikštėje ne 20-25, o visas 40 minučių. Bus sunku atgauti jėgas, tačiau aš tikiuosi geriausio", - vylėsi B.Maljkovičius.

Šiandien vakare bus sužaisti likę du ketvirtfinalio susitikimai. 18 val. susikaus Prancūzija ir Graikija, o 21 val. varžysis Rusija ir Serbija.

Ispanija - Slovėnija 86:64 (16:23, 19:8, 36:14, 15:19). Ispanija: J.C.Navarro 26 (2-7/8, 3-4/8), P.Gasolis 19 (2-6/16, 16 atk. kam.), S.Ibaka ir J.Calderonas - po 9, R.Fernandezas 8, M.Gasolis 7 (5 atk. kam.), F.Reyesas ir S.Llullas - po 3, F.San Emeterio 2; Slovėnija: G.Dragičius 14 (3-2/6), M.Begičius 10 (5 atk. kam.), E.Lorbekas 7 (2-2/7), M.Smodišas, G.Jagodnikas ir S.Ožboltas po 6, U.Slokaras ir E.Muričius - po 4, J.Lakovičius 3, L.Rupnikas ir Z.Dragičius - po 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 23/42 (55 proc.) ir 19/45 (42), tritaškiai - 8/21 (38) ir 6/27 (22), baudos - 16/19 (84) ir 8/10 (80), kamuolys atkovotas 47 ir 32 kartus, rezultatyviai perduotas 16 ir 9, prarastas 18 ir 13, perimtas 9 ir 12, blokuotas 7 ir 1 kartus.