Šociko turnyre dominavo lietuviai

2006 05 15 0:00

Kaune pasibaigusio X tarptautinio Algirdo Šociko bokso turnyro nugalėtojais savo svorio kategorijose tapo penki lietuviai iš septynių, kovojusių finale. Jau ketvirtą kartą Šociko turnyro nugalėtoju tapo daugkartinis Lietuvos čempionas ir Europos Sąjungos čempionato prizininkas Donatas Bondorovas, svorio kategorijos iki 75 kg finale 25:12 nugalėjęs Latvijos bei Europos Sąjungos pirmenybių čempioną Nikolajų Grišuniną.

Įtikimą pergalę supersunkiasvorių (daugiau nei 91 kg) dvikovoje iškovojo 2006 metų Lietuvos čempionas Vytas Paliulis - finale 35:16 nugalėjo triskart Rusijos vicečempioną Sergejų Pletosu. Paliulis buvo pripažintas geriausiu turnyro boksininku, o jo varžovas buvo apdovanotas specialiu prizu "Už valią siekiant pergalės".

Įtikimas pergales lietuviai iškovojo lengvo svorio kategorijose: Marius Vyšniauskas (iki 51 kg) finale 41:24 sutriuškino Ukrainos vicečempioną Andrijų Ševčuką, o Marijus Kravčukas (iki 54 kg) 30:19 nugalėjo Valentiną Morozovą iš Latvijos. Daugirdas Šemiotas (iki 81 kg) 20:9 įveikė dar vieną Latvijos atstovą Andrejų Barabanovą.

Nepasisekė Janui Romanovskiui (iki 64 kg) - finale jis 21:32 nusileido Baltarusijos pirmenybių prizininkui Sergejui Jevstafjevui, bei Ernestui Dapkui (iki 69 kg), finale 25:36 turėjusiam pripažinti Ukrainos čempionato bronzos medalininko Ivano Senajaus pranašumą.

Tarp finalinių kovų buvo pasveikintas sekmadienį 78-ąjį gimtadienį šventęs dukart sunkaus svorio Europos (1953 ir 1955), šešiskart Sovietų Sąjungos ir Lietuvos bokso čempionas ringo džentelmenas Šocikas.