Sostinė sukvietė bėgikus

2012 09 10 7:41
Vilniaus maratono nugalėtoju tapo T.Venckūnas (viduryje)./Martyno Ambrazo (ELTA) nuotraukos

Vakar sostinės gatvėse šurmuliavo bėgikai. Čia praūžė tradicinis kasmetinis tarptautinis Vilniaus maratonas.

Varžybose, kuriose gali bėgti ir mėgėjai ir profesionalai, dalyvavo 4 tūkstančiai dalyvių iš 30 šalių. Tarp svečių didžiausią delegaciją atsivežė italai (48), suomiai (17), lenkai (15), rusai (13) ir latviai (12). Buvo bėgikų net iš tokių tolimų šalių, kaip Brazilija, Naujoji Zelandija ar Tailandas.

Nuo ankstyvo ryto prasidėjusiose varžybose bėgikai galėjo išmėginti jėgas įvairiose distancijose. Be tradicinio maratono (42 km 195 m), buvo galima bėgti pusmaratonį (21 km) ir ketvirtį maratono (10,5 km), ar varžytis komandinėje estafetėje 4 po 10,5 km.

Pagrindinio maratono nugalėtoju tarp vyrų tapo prieš dvejus metus šias varžybas jau laimėjęs Tomas Venckūnas - 2 val. 26 min. 55 sek. Jis daugiau nei penkiomis minutėmis aplenkė lenką Krzystofą Bartkewicių (2:31:22). Trečias finišavo praėjusių metų varžybų nugalėtojas Dmitrijus Grigorjevas (2:33:48) iš Baltarusijos.

Olimpietė D.Lobačevskė buvo nepralenkiama pusės maratono distancijoje.

T.Venckūnas Vilniaus maratone ant prizininkų pakylos kopė ketvirtą kartą iš eilės. 2009 metais jis buvo antras, po metų tapo nugalėtoju, o pernai atbėgo trečias. Šiemet nugalėtojui atiteko organizatorių įsteigtas 3 000 litų prizas ir 1 000 litų premija iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto. T.Venckūnas po finišo kalbėjo, kad šiemet trasa yra sudėtingesnė, tačiau oras kur kas geresnis, nei pernai.

Greičiausia tarp moterų maratono distancijoje buvo ukrainietė Anastasija Bulavinceva.

Vilniaus maratono pusmaratonio (21 km) varžybas laimėjo Remigijus Kančys, distanciją įveikęs per 1 valandą 10 minučių ir 3 sekundes. Antras atbėgo italas Maksimiliano Grigo, trečias - lietuvis Vaidas Žlabys.

Pusę maratono tarp moterų greičiausiai įveikė Londono olimpiados dalyvė Diana Lobačevskė, o bendroje įskaitoje ji liko trečia.

D.Lobačevskė teigė neabejojanti, kad Vilniaus maratono varžybų lygis kasmet tik kils, tik tam reikia didesnio rėmimo: "Tuomet atvažiuos ir tarptautinio lygio elitinių bėgikų. Paprastiems bėgikams tas prizinis fondas neturi įtakos, tačiau mums svarbu, nes tai mūsų duona".