Sporto naujienos

2012 10 02 6:02
Varžybose nedalyvavusi Lietuvos moterų teniso lyderė L.Stančiūtė per savaitę iš 354 vietos smuktelėjo į 394-ąją./Gedimino Savickio (ELTA) nuotrauka

Sporto aktualijos trumpai

Rokiruotės ATP ir WTA

Pirmadienį paskelbtoje naujoje pajėgiausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje aukščiausiai iš lietuvių esantis dvidešimt dvejų Ričardas Berankis (613 tšk.) iš 85 vietos smuktelėjo į 86-ąją. Per savaitę geriausias mūsų krašto tenisininkas uždirbo 10 ATP taškų. 21-erių Laurynas Grigelis (116 tšk.) iš 361 pozicijos pakilo į 360-ąją. ATP reitingo lyderis jau 298-ą savaitę tebėra 31-erių šveicaras Roger Federeris (10 805 tšk.), antras - 25 metų serbas Novakas Džokovičius(10 470), trečias - 25-erių škotas Andy Murray'us (8410), o metais vyresnis ispanas Rafaelis Nadalis (7385 taškų) tebežengia ketvirtas.

Dvejetų ATP klasifikacijoje L.Grigelis (488 tšk.) iš 141 vietos per savaitę pakilo į 139-ąją, o R.Berankis (125) iš 592-osios - į 448-ąją.

Vakar paskelbtoje geriausių pasaulio tenisininkių WTA klasifikacijoje po ilgokos pertraukos vėl figūruoja dvi lietuvės - prie 26-erių Linos Stančiūtės prisidėjo penkiolikmetė Akvilė Paražinskaitė. Varžybose nedalyvavusi L.Stančiūtė per savaitę iš 354 vietos smuktelėjo į 394-ąją. A.Paražinskaitė (3 tšk.) užima 1164 vietą. Lyderės pozicijoje išliko atvirojo JAV čempionato finalininkė baltarusė Viktorija Azarenka (10 095), ji lenkia Londono olimpiados vicečempionę rusę Mariją Šarapovą (8435) ir lenkę Agnieszką Radwanską (8015). Ketvirta žengia atvirąsias JAV pirmenybes ketvirtą kartą laimėjusi amerikietė Serena Williams (7900).

Finišavo trečia

Nevados valstijoje (JAV) 76 kartą surengtose studentų kroso varžybose "Cowbay Jamboree" trečiąją vietą užėmė Oklahomos valstijos universiteto studentė Monika Juodeškaitė. Lietuvos stajerė 5 km nuotolį įveikė per 17:25,71 ir 23,94 sek. atsiliko nuo nugalėtojos - Kenijos atstovės Aliphines Tuliamuk-Bolto. Antra finišavo kita Kenijos bėgikė Risper Kimaiyo - 17:17,79. Iš viso varžybose dalyvavo 127 bėgikės.

"Budivelnik" pergalė

Šiaurinėje Rusijos sostinėje Sankt Peterburge ką tik pasibaigusį keturių komandų Vladimiro Kondrašino ir Aleksandro Belovo krepšinio turnyrą laimėjo Kijevo "Budivelnik" (Ukraina) klubas su Dainiumi Šalenga ir Michailu Anisimovu. Finale "Budivelnik" 76:75 (14:14, 21:22, 23:15, 18:24) įveikė šeimininkų komandą Sankt Peterburgo "Spartak". Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Malcolmas Delaney (28 tšk.), Sergejus Gorbenko ir Michailas Anisimovas (po 13 tšk.). D.Šalenga buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė. Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Loukas Mavrokefalidis (21 tšk.). Trečiąją vietą užėmė "Ventspils" (Latvija), mažajame finale 92:89 (26:20, 25:23, 20:17, 21:29) įveikęs Talino ekipą "Kalev" (Estija). Pusfinalyje "Spartak" krepšininkai 66:59 (24:8, 12:16, 18:13, 12:22) įveikė "Ventspils" komandą, o "Budivelnik" klubas 74:61 (18:19, 17:20, 19:11, 20:11) nugalėjo "Kalev". Pastarajame susitikime D.Šalenga nugalėtojams pelnė 13 taškų, Michailas Anisimovas - 3.