2012 10 15 6:17
S.Vettelis/AFP/Scanpix nuotrauka

Sporto aktualijos trumpai.

Škotas palūžo

Vakar Kinijoje pasibaigusiame "ATP World Tour Masters" serijos turnyro "Shanghai Rolex Masters" finale Škotijos teniso žvaigždė, Londono olimpiados čempionas Andy Murray'us neišnaudojo fantastiško šanso trečią kartą iš eilės triumfuoti šiame turnyre. Jis puikiai pradėjo dvikovą dėl titulo su serbu Novaku Džokovičiumi. Pirmąjį setą A.Murray'us laimėjo 7:5. Po šios dalies supykęs serbas sulaužė savo raketę. Po antrojo seto taip pat pasielgė ir škotas. Mat jis antrajame pirmaudamas 5:3 nesugebėjo sėkmingai užbaigti mačo - leido N.Džokovičiui jį pasivyti (5:5, 6:6), o lemiamą, septintąjį, geimą serbas po intriguojančios kovos laimėjo 13:11. Trečiajame A.Murray'us jau buvo palūžęs, tad serbas nesunkiai laimėjo setą ir visą susitikimą - 5:7, 7:6 (13:11), 6:3. N.Džokovičius pirmą kartą laimėjo šį turnyrą, kuriame uždirbo 1000 ATP taškų ir 669,5 tūkst. JAV dolerių čekį. Be to, serbas džiaugėsi saldžiu revanšu, mat šiemet atvirojo JAV čempionato finale jis pralaimėjo būtent A.Murray'ui.

Šeštadienį pusfinalyje A.Murray'us eliminavo turnyro favoritą šveicarą Roger Federerį - 6:4, 6:4, o N.Džokovičius 6:3, 6:4 įveikė ketvirtuoju skirstytą Tomašą Berdychą iš Čekijos.

Vokiečio triumfas

Trečią pergalę iš eilės ir ketvirtąją šį sezoną iškovojo bei "Formulės-1" pasaulio čempionato lyderiu bendrojoje įskaitoje tapo dviejų pastarųjų sezonų čempionas 25-erių vokietis Sebastianas Vettelis (215 tšk.), atstovaujantis "Red Bull-Renault" komandai. Sekmadienį Vokietijos lenktynininkas triumfavo šešioliktajame etape - Pietų Korėjos "Grand Prix" lenktynėse. Antras finišavo kitas "Red Bull-Renault" ekipos atstovas australas Markas Webberis, trečias - lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje praradęs "Ferrari" lenktynininkas ispanas Fernando Alonso.