Štai jums ir rusai

2012 06 04 8:01

Po to, kai Rusijos rinktinė draugiškose rungtynėse nesugebėjo įveikti Lietuvos (0:0), šios šalies spauda futbolininkus ir trenerį iš Olandijos Dicką Advocaatą maišė su žemėmis. Tačiau po kelių dienų kritiką pakeitė liaupsės.

Penktadienį rusai Ciuriche susitiko su Italijos rinktine. Rusijos spauda mačo išvakarėse rašė, kad šios rungtynės ir parodys tikrąjį jų komandos pajėgumą. Jei tai tiesa, artėjančio Europos čempionato dalyviai turėtų sunerimti, nes Rusija sutriuškino prie pirmenybių favoritų priskiriamą Italiją net 3:0.

Rezultatas apgaulingas?

Kol praėjusią savaitę rusai kankinosi rungtynėse su Lietuva, italai turėjo susitikti su Liuksemburgu. Bet rungtynės buvo atšauktos dėl Italiją sukrėtusio žemės drebėjimo. Tad vienintelė galimybė treneriui Cesarei Prandelli išbandyti jėgas prieš Europos čempionatą tapo dvikova su Rusija.

Rungtynės buvo atkaklios ir gražios, abi komandos sukūrė daug progų pasižymėti. Tačiau du Romano Širokovo ir vienas Aleksandro Keržakovo įvarčiai antrame kėlinyje privertė kapituliuoti 2006 metų pasaulio čempionus.

"Pergalė visada maloni, ypač kai įmuši tiek įvarčių galingiems varžovams. Italai ilgiau kontroliavo kamuolį, todėl mes grindėme savo žaidimą kontratakomis. Tiesiog realizavome savo progas, o varžovai - ne. Iš tiesų, neturėjome tokio pranašumo, kaip gali pasirodyti iš rezultato", - prisipažino R.Širokovas.

Sutriuškinę italus, rusai teigė, kad jei po rungtynių su Lietuva treneriui D.Advocaatui reikėjo rasti būdų, kaip užvesti komandą, tai po tokios pasirodymo Ciuriche jam reikia pasistengti nuraminti žaidėjus, kad jie nepagalvotų apie save per gerai.

Europos čempionatą Rusijos rinktinė pradės jau penktadienį A grupės rungtynėmis Vroclave su Čekija. Šioje grupėje dar varžysis Lenkija ir Graikija.

"Rungtynių su Italija rezultatu esu patenkintas. Galbūt jis neatspindi to, kas vyko aikštėje, tačiau aš įsitikinau, kad judame teisinga linkme. Turime dar kelias dienas esamiems trūkumams pašalinti. Galiu pasakyti, kad esu laimingas komandos fizine būkle po dviejų savaičių įtemptų pratybų", - teigė D.Advocaatas.

Gerbėjų nepradžiugino

Kai kurios rinktinės prieš Europos čempionatą pasirinko silpnesnius varžovus, kad galėtų pasimėgauti žaidimu ir pajusti įvarčių skonį.

Vieni EURO 2012 šeimininkų lenkai šeštadienį Varšuvoje priėmė Andoros rinktinę ir nugalėjo ją rezultatu 4:0. Olandijos futbolininkai pasismagino Amsterdame rungtynėse su Šiaurės Airijos ekipa. Olandai sutriuškino ne stipriausios sudėties varžovus net 6:0.

Tačiau ne visos komandos į pirmenybes vyks pakilios nuotaikos. Portugalijos rinktinė užvakar namie nelauktai pralaimėjo Turkijai - 1:3. Šią dvikovą Lisabonoje stebėjo net 65 tūkst. žiūrovų, bet progų džiaugtis jie neturėjo.

Portugalai agresyviai pradėjo rungtynes ir nuolat spaudė varžovus. Tačiau pirmieji praleido įvartį - 35 minutę pasižymėjo Umutas Bulutas. Iš karto po pertraukos, 52 minutę šis futbolininkas įmušė dar kartą. Netrukus portugalų saugui Nani pavyko sušvelninti skirtumą (57 min.), o 65 minutę šeimininkai įgijo teisę mušti 11 m baudinį. Bet visos Portugalijos numylėtinis Cristiano Ronaldo šia puikia proga nepasinaudojo.

88 minutę šeimininkai atsidūrė nokaute. Pepe įsimušė į savuosius vartus ir Turkija šventė pergalę 3:1. Iš karto po trečiojo įvarčio tūkstančiai žiūrovų pakilo iš savų vietų ir patraukė link išėjimo - tokios buvo Portugalijos rinktinės palydėtuvės į čempionatą.

Besirengdami EURO 2012 kovoms, portugalai sužaidė trejas rungtynes ir nė vienų nesugebėjo laimėti. Anksčiau jie lygiosiomis 0:0 sužaidė su Lenkijos ir Makedonijos rinktinėmis. Europos pirmenybėse Portugalija kovos taip vadinamojoje "mirtininkų" B grupėje su Vokietijos, Olandijos ir Danijos ekipomis.

DRAUGIŠKŲ RUNGTYNIŲ REZULTATAI

Italija - Rusija 0:3 (0:0). A.Keržakovas (59), Romanas Širokovas (75 ir 89).

Čekija - Vengrija 1:2 (1:1). M.Kadlecas (24 iš 11 m); B.Dzsudzsakas (6), A.Gyurcso (88).

Austrija - Ukraina 3:2 (1:0). Z.Junuzovičius (3), M.Arnautovičius (62 ir 88); O.Gusevas (56 ir 65).

Lenkija - Andora 4:0 (3:0). L.Obraniakas (13), R.Lewandowskis (37), J.Blaszczykowskis (39 iš 11 m), M.Wasilewskis (77 iš 11 m).

Olandija - Šiaurės Airija 6:0 (4:0). R.van Persie (11 ir 29 iš 11 m), W.Sneijderis (15), I.Afellay'us (37 ir 51), R.Vlaaras (78).

Anglija - Belgija 1:0 (1:0). D.Welbeckas (36).

Danija - Australija 2:0 (1:0). D.Aggeris (32), A.Bjellandas (68).

Portugalija - Turkija 1:3 (0:1). Nani (57); U.Bulutas (35 ir 52), Pepe (88).

Norvegija - Kroatija 1:1 (0:0). T.Elyounoussi (90); Eduardo (79).