Staigmena Lietuvos vyrų tinklinio čempionate

2014 02 01 22:20
LTF nuotrauka

Nors šį sezoną Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ tinklininkai dar nebuvo patyrę nei vieno pralaimėjimo Lietuvos čempionate, tačiau pasiaukojantį žaidimą penktadienio varžybose pademonstravusi Vilniaus „Flamingo Volley – SM Tauras“ komanda įveikė šiauliečius rezultatu 3:0 (26:24, 25:23, 27:25) Iki šių rungtynių Vilniaus ekipa tegalėjo pasidžiaugti laimėjimais prieš autsaiderius „VGTU-MRU“ tinklininkus bei čempionato naujokę „Raseinių – Norvelitos“ komandą.

Puikią progą revanšui su „Flamingo Volley – SM Tauras“ šiauliečiai turės jau rytoj, šeštadienį, nes namuose žais dėl gripo atidėtas pirmojo rato rungtynės.

Pirmajame penktadienio rungtynių sete kova vyko taškas į tašką – komandos apsikeitė netaikliais padavimais, po to vilniečiams sunkiai sekėsi priimti stiprius Arno Rimševičiaus padavimus. Keletą įspūdingų smūgių pademonstravo „Flamingo Volley“ centro puolėjas Lukas Gudas, patikimai gynėsi jų libero Liudoslav Adomovič. Seto pabaigoje, rezultatui esant 23:24, sėkmingai sužaidę vilniečiai pelnė 3 taškus iš eilės ir laimėjo setą rezultatu 26:24.

Po pertraukos pelnę 3 “sausus” taškus, „Flamingo Volley“ užtikrintai pirmavo visą antrąjį setą. Po gražaus Luko Gudo ir Pauliaus Misiukevičiaus dvigubo bloko rezultatas tapo 15:9 vilniečių naudai. Seto pabaigoje šiauliečiai pasivijo varžovus (23:23), tačiau Vilniaus komandos treneris Vasilijus Burakinskis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios jo ekipa pelnė 2 taškus ir laimėjo setą 25:23.

Trečiajame sete vykstant itin atkakliai kovai vilniečių treneris į aikštelę išleido ir traukiant kamuolį smakrą prasikirtusį ir sutvarstytą Robert Juchnevič. Komandų pirmi tempai apsikeitė keliais gražiais smūgiais. Seto pabaigoje rezultatas tapo lygus 22:22, po to Šiaulių komanda 2 kartus suklydo paduodama ir vėl sėkmingiau rungtynių pabaigą sužaidę “Flamingo Volley – SM Tauras” laimėjo setą rezultatu 27:25.

„Turime naują jungiantį žaidėją, kas reikalauja labai gero susižaidimo su juo. Jis jau dalyvavo keliose treniruotėse, o kuo toliau, tuo geriau susižaisime. Šiandien žaidėme labai gerai, džiaugiuosi, kad mūsų jaunimas nesijaudino ir neišsigando, sužaidė drąsiai, juk jiems vos po 16 – 17 metų! Sprendimą į komandos sudėtį įtraukti jaunus žaidėjus vertinu labai teigiamai, juk jie treniruojasi su stipresniais, labiau patyrusiais žaidėjais ir patys tobulėja greičiau“, - varžybas komentavo vilniečių centro puolėjas Lukas Gudas, praeitą sezoną atstovavęs Vokietijos VSG Coburg/Grub klubui.

Šiaulių komandą šiemet sustiprino vienas geriausių Lietuvos jungiančiųjų žaidėjų Olegas Čebialis, grįžęs į gimtinę po 4 sezonų, praleistų Suomijos „Kyyjarven KyKy-Betset“ klube. Po varžybų patyręs žaidėjas teigė, jog šiauliečių pralaimėjimą lėmė atsipalaidavimas, didelis klaidų skaičius ir komandinio žaidimo nebuvimas. Jo nuomone, Šiaulių komandoje neblogai sužaidė nebent centro puolėjas Audrius Aleknavičius.