Startavo trise - finišavo tik vienas

2008 08 23 0:00
Olimpinių žaidynių debiutantui T.Šuškevičiui mažai trūko, kad įvykdytų jam keltą užduotį.
Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

Vakar olimpinių žaidynių 50 km sportinio ėjimo rungtyje startavo net trys mūsų šalies atstovai, tačiau visą distanciją įveikė vienintelis Tadas Šuškevičius - jis užėmė 32-ąją vietą.

Ilgiausioje olimpiados distancijoje vakar startavo 61 ėjikas, o finišavo 47 sportininkai. 32-ąją vietą užėmusio 23 metų olimpinio debiutanto T.Šuškevičiaus laikas - 4.02:45.

Nepasisekė vakar trisdešimtmečiams broliams dvyniams Donatui ir Dariui Škarnuliams. Darius dėl ėjimo taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuotas dar neįveikęs nė 10 km. O Donatas dėl sveikatos problemų (sustreikavo skrandis) pasitraukė iš distancijos nužingsniavęs beveik pusę jos. 50 km distancijos vakar nebaigė devyni sportininkai, o dar penki buvo diskvalifikuoti.

Net ir baigęs distanciją jauniausias mūsų šalies ėjikų komandos narys T.Šuškevičius nebuvo patenkintas savo pasirodymu. Jam, kaip ir Dariui Škarnuliui, Pekino žaidynėse keltas uždavinys - užimti 20-30 vietą. Tadas po finišo prisipažino, kad nesugebėjo tinkamai išbalansuoti jėgų, tad antrojoje distancijos dalyje jų ir pritrūko. Paskutinio - 47-o finišavusio slovako Kazimiro Verkino rezultatas - 4.21:26.

O Donatas Škarnulis po nesėkmingo pasirodymo visai nusiminė ir nejučia prakalbo apie karjeros pabaigą. Iš jo šiose žaidynėse daugiausia tikėtasi - planuota vieta šešioliktuke. Beje, šis ėjikas pernai pasaulio čempionate Osakoje skaudančia koja sugebėjo 50 km distanciją įveikti dvyliktas. Tai buvo tikras heroizmas. Tad nenuostabu, kad labai rimtai rengęsis pirmajai savo karjeroje olimpiadai Donatas vakar buvo labai nuliūdęs. Tikėkimės, kad visų trijų ėjikų treneriai Kastytis Pavilonis ir Juzefas Romankovas sugebės pakelti savo auklėtinių dvasią ir jie pamirš liūdnas kalbas apie karjeros pabaigą.

Penktadienį 50 km sportinio ėjimo distancijoje greičiausias buvo dukart pasaulio čempionatų bronzos medalininkas 23-ejų italas Alexas Schwazeris. Jis ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir tapo naujuoju olimpiniu rekordininku - 3.37:09. Sidabrą laimėjo australas Jaredas Tallentas - 3.39:27, bronzą - 2004 metų Atėnų žaidynių vicečempionas ir pasaulio rekordininkas rusas Denisas Nižegorodovas - 3.40:14.