Stipriausieji sukasi "Vijurke"

2009 04 28 0:00
"Vijurkas" ir jo čempionės: (iš kairės) I.Kardauskaitė, R.Armonaitė, Ž.Brasaitė, treneris Raimondas Jackevičius, M.Sidabraitė.
LSTA nuotrauka

Namų sienos ir pasiskolinti geri žaidėjai lėmė pergalę Žemaitijos sporto klubui "Vijurkas". Jo vyrų ir moterų komandos tapo 2008-2009 metų sezono stalo teniso aukščiausiosios lygos komandinio čempionato nugalėtojomis.

Finaliniai mačai savaitgalį vyko Mažeikiuose. Tačiau ne tik savos sienos padėjo abiem "Vijurko" komandoms iškovoti po taurę - per jas pirmaisiais smuikais grojo gerai šalies stalo teniso pasaulyje žinomi vilniečiai Inga Kardauskaitė ir Algirdas Majorovas.

Užtikrinta pergalė.

Taigi dėl pajėgiausios moterų komandos statuso susikovė Klaipėdos ETNA ir Mažeikių "Vijurkas", pastarasis šventė pergalę 5:2. "Vijurkui" atstovavusi 2008-ųjų šalies čempionė I.Kardauskaitė pelnė 2 taškus - ji nugalėjo klaipėdietę Violetą Kiseliovienę ir gargždiškę Auksę Gecevičiūtę. Šių metų Lietuvos studentų čempionė mažeikiškė Martyna Sidabraitė irgi pridėjo 2 taškus - laimėjo prieš A.Gecevičiūtę ir V.Kiseliovienę. Penktąjį tašką "Vijurkui" iškovojo mažeikiškė Žaneta Brasaitė. Klubui "ETNA" 2 taškus pelnė Šilalės rajono sporto mokyklos auklėtinė Aistė Macaitė, nugalėjusi M.Sidabraitę ir Ž.Brasaitę.

Moterų varžybų bronzine prizininke tapo Kauno "JSO-Basanavičiaus vidurinės mokyklos" komanda, šventusi pergalę prieš Panevėžio "Fuksą" 5:3.

Prizininkai - be medalių

Vyrų varžybų finale "Vijurko" ekipa susikovė su Kauno "Ricoh" tenisininkais ir juos įveikė 5:3. Be daugkartinio šalies čempiono vilniečio A.Majorovo, Mažeikių komandai atstovavo vietiniai žaidėjai Arnoldas ir Tonetas Domeikos bei Valdas Martinkus. Kauno "Ricoh" komandoje žaidė Denisas ir Viktoras Stankevičiai bei Paulius Kaselis. Mažajame finale Šilutės "Šiluminiai tinklai" nugalėjo Klaipėdos "Top-Spin" 5:4.

Po finalų čempionų komandoms įteiktos įspūdingos taurės, tačiau, pasak pagrindinio aukščiausiosios lygos varžybų organizatoriaus -vyriausiojo teisėjo Kazimiero Gaidelio, šį sykį žaidėjai buvo nusivylę, nes pernai ir anksčiau per tokius turnyrus Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) atstovai pagerbdavo komandas prizininkes medaliais. Šį sykį žaidėjai jų negavo. Tiesa, prizininkai sulaukė piniginių paskatinimų, bet šie ne itin pagerino nuotaiką atskiriems žaidėjams. Pavyzdžiui, auksą iškovojusiems "Vijurko" vyrams skirta bendra suma nesiekė net 2000 litų. Tačiau galima ir kitaip vertinti premiją - už šiuos pinigus klubas gali įsigyti trūkstamo inventoriaus ar pan.

Startuoja planetos čempionatas

Jau šiandien Lietuvos stalo teniso rinktinė pradės kovas Jokohamoje (Japonija) vykstančiame pasaulio čempionate. Tai bus ne komandinės, o asmeninės varžybos ir jos truks iki balandžio 5 dienos. Mūsų šaliai planetos čempionate atstovauja šios žaidėjos: Europos čempionė Rūta Paškauskienė, (Tarptautinės stalo teniso federacijos klasifikacijoje ji yra 44-a), Lietuvos čempionė Ieva Venslavičiūtė (472) ir Ieva Jucevičiūtė. Lietuvos vyrų rinktinės gretose - Algirdas Skirgaila (651), Arnoldas Domeika (851) ir Valdas Martinkus (1078). Dėl čempionato medalių kovos 272 moterys ir 396 vyrai iš 113 valstybių. Visi mūsų šalies atstovai, išskyrus R.Paškauskienę, kovas pradės atrankos grupėse.