Stokholme lietuviai tarp prizininkų nepateko

2007 11 15 0:00

Antradienį Švedijos sostinėje prasidėjo planetos plaukimo taurės varžybų trumpojo (25 m ilgio) baseino penktasis etapas.

Pirmą varžybų dieną Vytautas Janušaitis 100 m distancijos kompleksiniu būdu finale užėmė šeštąją vietą - 54,60 sekundės. Lietuviui pavyko aplenkti tik Naujosios Zelandijos ir JAV sportininkus. Kvalifikacinėse varžybose lietuvis plaukė lėčiau (54,72), tačiau jo rezultatas buvo penktas. Rungties finale nugalėjo brazilas Thiago Pereira (52,97), sidabro medalis atiteko PAR plaukikui Gerhardui Zandbergui (53,13), bronza - prancūzui Antoine'ui Galavtine'ui (53,76).

Vyrų 50 m finalo rungties krūtine aštuntas - paskutinis - buvo ir naujo Lietuvos rekordo autoriumi tapo Edvinas Dautartas - 27,98 sekundės. Aštuntas Lietuvos sportininko rezultatas buvo ir per atrankos plaukimus. Šioje distancijoje nugalėjo olandas Robinas van Aggele (27,19). Jis aplenkė Cameroną van der Burghą (27,20) iš PAR ir ukrainietį Olegą Lisogorą (27,28).

Dvyliktas E.Dautartas (2:14,79) buvo 200 m rungties krūtine distancijoje, o Giedrius Titenis (2:18,15) finišavo šešioliktas. Aštuonioliktąja pozicija 100 m rungtyje laisvuoju stiliumi tenkinosi Saulius Binevičius (50,35).

Moterų 50 m rungtį laisvuoju stiliumi antradienį laimėjo ir naują planetos rekordą - 23,79 sekundės - pasiekė varžybų šeimininkė Therese Alshammar. Ankstesnis pasaulio rekordas šioje rungtyje (23,85) nuo 2005 metų priklausė australei Lisbeth Lenton.