Studentai ištuštino medalių skrynią

2010 04 14 0:00
Ketvirtus metus iš eilės iškovoję LSKL auksą VDU krepšininkai pasidavė emocijoms.
Rolando Parafinavičiaus nuotrauka

Šiauliuose surengtomis finalinėmis rungtynėmis baigėsi 12-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezonas. Ir šiemet nepralenkiami buvo Kauno Vytauto Didžiojo (VDU) universiteto vaikinai bei Vilniaus Mykolo Romerio (MRU) universiteto merginos.

VDU ir MRU triumfas jau tapo įprastu reiškiniu. Stipriausia studentų lygos ekipa kauniečiai tapo ketvirtą, vilnietės - trečią sezoną iš eilės.

Be intrigos.

Net keturis Kauno "Žalgirio" krepšininkus - Žygimantą Janavičių, Adą Juškevičių, Šarūną Vasiliauską ir estą Simą Sanderį Vene savo gretose turėjusi VDU ekipa kovodama dėl aukso nesunkiai 108:88 (31:23, 32:20, 22:24, 21:21) įveikė pirmą kartą LSKL finale žaidusią MRU komandą. Arūno Juknevičiaus treniruojamiems VDU krepšininkams vilniečiai atkakliai pasipriešino tik dvikovos pradžioje. Antrame kėlinuke MRU nuo titulą gynusių čempionų skyrė tik 3 taškai - 32:35. Tačiau tuomet VDU surengė spurtą ir iki didžiosios pertraukos susikrovė solidų 20 taškų pranašumą - 63:43. Antroji rungtynių dalis tebuvo formalumas.

"Pademonstravome, ką sugebame. Kol kas nesame pasirengę žaisti su tokio lygio varžovais, tačiau ir antrąja vieta esame patenkinti", - po finalo sakė MRU treneris Vytautas Poteliūnas.

Čempionų komandoje rezultatyviausiai žaidė Marius Valukonis (22 tšk.), Ž.Janavičius (18) ir Vytenis Lipkevičius (13). MRU ekipoje pasižymėjo Alfredas Lukoševičius (21 tšk.) ir Arvydas Šikšnius (13).

Naudingiausiu finalo žaidėju paskelbtas Ž.Janavičius.

"Mums šie aukso medaliai tokie pat brangūs bei svarbūs, kaip ir visi, anksčiau iškovoti", - tvirtino VDU kapitonas A.Juškevičius.

Sidabrą pakeitė bronza

Kovoje dėl bronzos intrigos buvo dar mažiau. Namie rungtyniavę Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai mažajame finale be gailesčio net 59 taškų skirtumu sutriuškino Vilniaus Pedagoginį universitetą (VPU) - 118:69 (31:11, 30:18, 30:20, 27:20).

Prieš metus laimėtą LSKL sidabrą šiauliečiai šį kartą iškeitė į bronzą, o VPU ir vėl liko be apdovanojimų.

Mažajame finale siautėjo "Šiaulių" krepšininkas Deividas Gailius. Per rungtynes jis ŠU universiteto komandai pelnė net 42 taškus (pataikė 7 tritaškius iš 12). 28 taškus pridėjo Žilvinas Petraitis.

Įspūdingas auklėtinių pasirodymas nustebino net ŠU trenerį Rolandą Vaičiūną: "Tikėjausi sunkių rungtynių, bet net mane komanda nustebino netikėtai geru žaidimu".

"Tokiam šiauliečių žaidimui sunku rasti priešnuodžių", - pripažino VPU strategas Algimantas Šatas.

Vilnietės - kaip monolitas

Finale patirtą MRU vaikinų nesėkmę kompensavo šios aukštosios mokyklos merginų triumfas. Algirdo Budėno treniruojamos MRU krepšininkės finale palaužė Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) auklėtines iš Kauno - 88:69 (36:16, 22:14, 16:23, 14:16).

Vilniaus TEO ir Lietuvos rinktinės krepšininkės Aurimės Rinkevičiūtės vedamos vilnietės jau dvikovos pradžioje pabėgo į priekį. Pirmą kėlinį MRU laimėjo net 36:16, o antrame įgijo rekordinę 28 taškų persvarą - 58:30. Po pertraukos LKKA merginoms pavyko truputį sumažinti atsilikimą, tačiau tai iš esmės nieko nepakeitė. Čempionių lyderė A.Rinkevičiūtė iš viso pelnė 20 taškų ir buvo pripažinta naudingiausia finalo žaidėja.

MRU krepšininkės LSKL čempionėmis tapo trečią kartą iš eilės.

"Nė kiek nenusiminėme. Kautis prieš MRU komandą, kuri rungtyniauja moterų krepšinio lygoje, sunku", - po pralaimėjimo neliūdėjo LKKA trenerė 1997 metų Europos čempionė Rasa Kreivytė.

LSKL merginų turnyro bronzos medalius iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) atstovės, jos 81:70 (21:22, 22:18, 24:12, 14:18) įveikė Vilniaus universiteto (VU) krepšininkes.

Šiose rungtynėse klaipėdietės turėjo naują dirigentą. Susirgusią komandos trenerę Ramunę Kumpienę laikinai pavadavo Mindaugas Mockus, treniruojantis KU vaikinus. Priverstinės permainos nesutrukdė KU merginų komandai pirmą kartą tapti LSKL čempionato prizininke.