Studentai kopijuoja "Žalgirio" žaidimą

2010 02 03 0:00

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate po 13-ojo turo rungtynių turnyrinės lentelės viršuje tapo ankšta - pirmąją ir penktąją vietas užimančias komandas skiria tik viena pergalė.

Prie pirmojo ketverto priartėjo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ekipa, per Kauno derbį 90:77 (31:19, 29:21, 17:21, 13:16) nugalėjusi lygos autsaiderius Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkus. Jau šeštą pergalę iš eilės iškovojusi LKKA komanda įpusėjus mačui pirmavo net 20 taškų skirtumu (60:40), bet vėliau sumažino apsukas. "Krepšininkai leisdavo varžovams priartėti, paskui vėl nutoldavo. Tačiau didelių problemų per rungtynes neturėjome", - sakė pergalę iškovojusios LKKA treneris Edas Nickus.

Lygos lyderių pozicijas išsaugojo du pralaimėjimus iš eilės nutraukę Kauno technologijos universiteto (KTU) žaidėjai. Jie namie 85:75 palaužė Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkus. Kauniečiai prastai pradėjo rungtynes ir po dviejų kėlinių buvo atsilikę nuo varžovų net 26:44, bet vėliau sugebėjo pasivyti priešininkus ir palikti juos sau už nugarų. "Norėčiau padėkoti vyrams už kovingumą. Smagu, kad po pertraukos jie suprato, jog aikštelėje reikia žaisti, o ne poilsiauti", - džiaugėsi KTU treneris Vitoldas Masalskis.

Čempionės titulą ginanti Kauno Vytauto Didžiojo universiteto komanda savo aikštėje tris kėlinius leido pirmauti kolegoms iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), bet per lemiamą ketvirtį spurtavo ir išplėšė pergalę 79:69. VGTU treneris Gintaras Šerkšnas liko patenkintas saviškių pasirodymu, nors jie ir pralaimėjo: "Neturiu vyrams priekaištų. Kai varžovai per paskutinį ketvirtį įjungė aukštesnę pavarą, mes negalėjome tuo pačiu atsakyti - tai jau būtų viršiję mūsų meistriškumo ribas."

Per kitas rungtynes Šiaulių universitetas (ŠU) savo aikštėje nepaliko vilčių Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU) - 99:74. "Žaidėme kaip "Žalgiris" su Gdynės "Asseco Prokom" klubu. Varžovai viską darė greičiau, taikliau ir agresyviau", - vaizdžiai saviškių pasirodymą komentavo VPU ekipos treneris Algimantas Šatas.

LŽŪU - LKKA 77:90 (19:31, 21:29, 21:17, 16:13). P.Stasiulionis 23, Ž.Danielius 12, A.Lubys 9; A.Lencevičius 22, Š.Vingelis 21, V.Sragauskas 18.

KTU - MRU 85:75 (12:19, 14:25, 31:21, 28:10). E.Stanionis 22, M.Sapiega 21, M.Stropus 17; E.Jezukevičius 21, E.Lukoševičius ir A.Gydra po 13.

VDU - VGTU 79:69 (17:18, 17:18, 11:12, 34:21). T.Barštys 18, Ž.Janavičius 17, V.Lipkevičius 11; M.Norkus 21, M.Girnius 11, G.Poška 10.

ŠU - VPU 99:74 (23:14, 34:13, 20:18, 22:29). Ž.Petraitis 19, M.Kuzminskas 15, E.Pikalavičius 12; L.Chmieliauskas 23, D.Ratkevičius ir M.Vilimas po 11.