Studentams - bronza

2011 08 23 0:00

Kinijos mieste Šenzenyje vykstančioje pasaulinėje studentų universiadoje bronzos medalius vakar iškovojo Lietuvos krepšininkai.

Vitoldo Masalskio treniruojama studentų rinktinė mažajame finale 76:74 (14:19, 10:16, 24:11, 28:28) įveikė Rusijos komandą, kuriai grupės varžybose buvo pralaimėjusi 62:77.

Pirmoje susitikimo dalyje lietuviams sunkiai sekėsi pataikyti, per du kėlinius jie įmetė tik 24 taškus ir leido varžovams susikrauti 11 taškų persvarą. Bet po pertraukos Lietuvos studentai ėmė žaisti kur kas geriau ir, baigiantis trečiam kėliniui, persvėrė rezultatą - 48:46. Likus žaisti 4 sekundes Edgaras Stanionis pataikė abu baudų metimus ir išplėšė pergalę savo komandai 76:74. Net 25 taškus pelnė Ernestas Ežerskis, Gediminas Orelikas pridėjo 16, Julius Jucikas - 9, Gediminas Žylė - 8, Augustas Pečiukevičius ir Marius Valukonis - po 6, Mantas Kadzevičius - 3, E.Stanionis - 2, Mindaugas Kupšas - 1. Rusijos ekipoje išsiskyrė Piotras Gubanovas (24 tšk.), Anatolijus Kaširovas (17) ir Dmitrijus Golovinas (10).

"Jaučiamės lyg laimėję ne mūšį, bet karą", - po rungtynių sakė V.Masalskis. Ketvirtfinalyje jo komanda pateikė netikėtumą - 76:74 nugalėjo universiados favoritus JAV krepšininkus. Tačiau pusfinalyje mūsiškiai neatsilaikė prieš Kanadą - 68:83. Kanadiečiai vakar finale dėl aukso kovėsi su serbais.

Lietuvos sportininkai universiadoje iš viso iškovojo 13 medalių - po 5 aukso bei sidabro ir 3 bronzos. Studentų žaidynės Kinijoje baigsis šiandien.