Studentų čempionai klupinėja

2008 10 08 0:00

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate antrą nesėkmę iš eilės patyrė čempionų titulą ginantys Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai.

Antrojo turo rungtynėse užvakar čempionus namie rezultatu 100:86 (26:17, 29:27, 22:25, 23:17) įveikė net 17 tolimų metimų pataikę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai. Šeimininkai jau antrajame ketvirtyje buvo įgiję 15 taškų persvarą. Po pertraukos VDU pavyko pasivyti varžovus ir išlyginti rezultatą, tačiau įspūdingai tą vakarą tritaškius svaidžiusi LKKA ekipa vėl nutolo ir šventė pergalę.

Turnyro lyderiu tapo po metų į LSKL sugrįžęs Šiaulių universitetas (ŠU). Rezultatyvumu blykstelėję šiauliečiai savoje aikštėje 116:90 nukovė Vilniaus Pedagoginio Universiteto (VPU) penketuką. Pedagogų treneriui Algimantui Šatui po rungtynių beliko konstatuoti, jog, norint pralaimėti rungtynes įmetus 90 taškų, reikia žaisti labai blogai.

Du laimėjimus savo sąskaitoje turi ir Mykolo Romerio universitetas (MRU). Vilniečiai išvykoje 78:75 palaužė Lietuvos žemės ūkio universiteto pasipriešinimą. Kauno rajone, Noreikiškėse vykusiame mače krepšininkams teko tikras išbandymas - ant salės grindų dėl prasto vėdinimo ir neveikusio šildymo ėmė kauptis drėgmė, dėl to žaidėjai dažnai slidinėjo, o po pertraukos vienoje aikštės pusėje dingo apšvietimas.

Labai atkakliame Klaipėdos miesto derbyje susikovė Klaipėdos universitetas (KU) ir Krikščioniškojo koledžo tarptautinis universitetas (LCC TU). Pergalę rezultatu 82:74 šventė pastarieji. Nugalėtojams atstovavo net septyni užsieniečiai. 28 taškus LCC TU komandai pelnė J.Mulamba, 24 - O.Seckas.

Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dvikovoje stipresni buvo kauniečiai. Svečiai trečiąjį kėlinį laimėjo net 20:5 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo trapią 2 taškų persvarą. Tačiau KTU lemiamas dešimt minučių atakavo įspūdingai, laimėjo atkarpą 36:23 ir iškovojo pergalę rezultatu 88:77.

Pirmadienį taip pat startavo LSKL merginų čempionatas. Pirmojo turo rezultatai: VDU - KTU 69:66, ŠU - LKKA 69:73, VPU - VU 71:52.