Studentų lygoje - nauji rekordai

2008 10 22 0:00
Po ketvirtojo turo M.Mažeika tapo Studentų lygos rekordininku.
LSKL nuotrauka

Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) sužaidus ketvirtojo turo rungtynes, vienvaldžiu lyderiu išlieka Klaipėdoje įsikūrusios Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC TU) ekipa. Kitos uostamiesčio mokslo įstaigos - Klaipėdos universiteto (KU) atstovas pirmadienį gerino rezultatyvumo rekordus.

Ketvirtąją pergalę iš eilės per (LSKL) reguliariojo sezono rungtynes iškovojo vienintelė pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusi LCC TU komanda. Dešimties ekipų turnyro lyderiai LCC TU krepšininkai svečiuose 68:63 įveikė lygos autsaiderius Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) studentus. Šiems tai buvo ketvirtas pralaimėjimas iš eilės.

Tašku nuo lyderio atsilieka trečiąsias pergales iškovojusios dvi Vilniaus ekipos: Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda varžovų aikštėje 87:80 nugalėjo Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU), o Mykolo Romerio universitetas (MRU) išvykoje 78:74 nugalėjo po metų pertraukos į LSKL grįžusį Šiaulių universitetą (ŠU).

Antrą laimėjimą iš eilės į savo sąskaitą įsirašė ir į šeštąją vietą pakilo čempionės titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa, jis svečiuose 74:69 laimėjo prieš Kauno technologijos universitetą (KTU).

Per penktąsias turo rungtynes pirmąją pergalę šventė Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai, namie po pratęsimo 115:111 (32:24, 32:19, 23:21, 13:26, 15:11) palaužę Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentus.

Naudingiausiu turo krepšininku tapo asmeninį lygos rezultatyvumo rekordą pasiekęs KU ekipos žaidėjas Martynas Mažeika. Jis per mačą su LKKA ekipa per 38 minutes pelnė net 42 taškus. M.Mažeika pataikė 8 dvitaškius iš 11, 6 tritaškius iš 10 ir realizavo 8 baudų metimus iš 9. KU komandos gynėjas taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 7 kamuolius. M.Mažeika surinko 40 naudingumo balų ir 9 balais pagerino šių metų LSKL naudingumo rekordą. Krepšininkas pagerino ir šio sezono studentų lygos rezultatyvumo rekordą. Be to, Klaipėdos "Neptūne" rungtyniaujantis gynėjas Studentų lygoje pirmauja ir pagal rezultatyvumo vidurkį, vidutiniškai per rungtynes pelnydamas 38,5 taško.

23 metų 192 cm ūgio M.Mažeika studijuoja Klaipėdos universiteto gamtos ir matematikos mokslų fakultete, šiais metais jis gins magistro darbą.