"Sūduva" pakilo į A lygos viršūnę

2008 05 16 0:00
Per "Žalgirio" ir "Sūduvos" rungtynes įvarčiais nelijo, tačiau dvikovų netrūko.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Trečiadienį sužaistos vienos atkeltos Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių 14-ojo turo rungtynės, po kurių lydere tapo 16 taškų surinkusi šalies vicečempionė Marijampolės "Sūduva".

Po 14 taškų pirmenybėse surinko bei antrąją-trečiąją vietas dalijasi Vilniaus "Vėtros" bei Panevėžio "Ekrano" klubai, tašku nuo jų atsilieka šalies čempionas FBK "Kaunas".

Naujieji čempionato lyderiai išvykoje 1:0 nugalėjo Vilniaus "Žalgirio" vienuolikę. Pergalingą įvartį antro kėlinio pradžioje svečiams pelnė rezultatyviausias praėjusio Lietuvos futbolo čempionato žaidėjas Povilas Lukšys. 4 įvarčius šį sezoną įmušęs "Sūduvos" puolėjas pasižymėjo trečiose rungtynėse iš eilės.

Prieš rungtynes daug kalbėta, kad "Žalgirio" sudėtyje bus radikalių pokyčių. Pokyčių buvo - į startinį vienuoliktuką sugrįžo legionierius iš Rusijos Denisas Archipovas, o krašto saugo pozicijoje nesėkmingai žaidusį Andrių Puotkalį pakeitė Ramūnas Radavičius. Vietoj puolėjo Nikolajaus Misiuko pasirodė Marius Dovydėnas. Nors šios permainos šiek tiek pagyvino sostinės ekipos žaidimą, pavojingų momentų realizavimas vis dar lieka bene opiausia problema.

Antro kėlinio pradžioje Marijampolės komanda išsiveržė į priekį: kai vilniečių vartininkas nesėkmingai atmušė tolimą "Sūduvos" brazilo Thiago smūgį, pirmas prie kamuolio suskubo P.Lukšys ir taikliu smūgiu įrideno jį į vartus.

Pralaimėdami žalgiriečiai suaktyvino puolimą, kūrė pavojingas progas prie varžovų vartų. Tačiau drausmingai rungtyniavę marijampoliečiai sugebėjo apsiginti.

"Žalgirio" vyriausiasis treneris Viačeslavas Mogilnas konstatavo, kad permainos pagyvino ekipos žaidimą, o pralaimėjimą lėmė vartininko klaida: "Šiandien futbolininkai kur kas geriau judėjo aikštėje, puolamuosius veiksmus pagyvino dažnai sėkmingai į atakas įsitraukdavęs kairysis gynėjas D.Archipovas. Komandą persekioja nesėkmės. Vartininkas Marius Rapalis jau antrose rungtynėse žaidžia neužtikrintai - šiandien įvartį praleidome po jo klaidos."

Marijampolės "Sūduvos" trenerio asistentas Donatas Vencevičius pasidžiaugė pergale ir pagyrė savo žaidėjus: "Rezultatas yra dėsningas, kadangi pirmame kėlinyje žaidėme labai gerai. Antrą kėlinį žaidėme silpniau. Tačiau jo pradžioje mums pavyko įmušti įvartį, o pirmaujant niekas nebėga į priekį. Gal mums atsiliepė ir nuovargis. Vis dėlto džiaugiuosi vyrų žaidimu, jų nusiteikimu šioms rungtynėms."