LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Sūduviečiai, sūduviečiai!

2017 08 04 6:00
Po keitimo antrame kėlinyje pasirodęs Robertas Vėževičius išlygino rezultatą.
Po keitimo antrame kėlinyje pasirodęs Robertas Vėževičius išlygino rezultatą. Evaldo Šemioto (fksuduva.lt) nuotrauka

Tokie darnūs šūkiai trečiadienio vakarą aidėjo Lozanos stadiono drabužinėje. Taip Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai šokinėdami džiūgavo pirmą kartą patekę į UEFA Europos lygos ketvirtą, kuris dar vadinamas atkrintamuoju, etapą.

Trečiadienį Švecarijoje marijampoliečiai atsakomąsias Europos lygos trečio atrankos etapo rungtynes su vietos „Sion“ baigė taikiai 1:1 (0:0) ir toliau sieks vietos šio turnyro grupių varžybose. Prieš savaitę pirmą dvikovą „Sūduva“ laimėjo 3:0, tad šis etapas įveiktas bendru rezultatu 4:1.

„Labai sunkios rungtynės, ypač dėl karšto oro. Varžovai yra daug tituluotesni, bet mes siekėme valdyti kamuolį ir mums pavyko. Didžiuojuosi visa mūsų komanda. Mums tai istorinė pergalė“, – po dvikovos kalbėjo „Sūduvos“ vartininkas Ivanas Kardumas.

Patekdama į ketvirtą Europos lygos etapą „Sūduvos“ komanda iš UEFA jau užsidirbo 920 tūkst. eurų premiją.

O šiandien paaiškės, koks varžovas lauks Marijampolės komandos lemiamame atrankos etape.

Per atsakomųjų rungtynių pirmą kėlinį Marijampolės ekipos žaidėjai atlaikė šeimininkų spaudimą. Įvartis į Lietuvos komandos vartus krito 55 minutę po tolimo Moussa Konate smūgio. Mūsiškių vartininkas per toli buvo išbėgęs nuo vartų, todėl nespėjo suskubti grįžti ir išmušti į vartus besileidžiančio kamuolio. Nuo šio momento ir svečiai pradėjo vis dažniau lankytis šveicarų aikštės pusėje. 65 min. po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Vėževičius, likus žaisti dešimt minučių, prasiveržė kairiuoju kraštu ir ataką baigė taikliu smūgiu – 1:1. Tai reiškė, kad „Sūduva“ tapo antruoju Lietuvos futbolo istorijoje klubu, Europos lygoje nukeliavusiu taip toli. Iki ketvirto etapo 2013 metais yra nužygiavęs ir Vilniaus „Žalgiris“. Tuomet žalgiriečiai atrankos turnyre eliminavo 3 ekipas – Dublino „St Patrick's Athletic“ (Airija), Jerevano „Pyunik (Armėnija) ir Poznanės „Lech“ (Lenkija), tačiau ketvirtame etape suklupo prieš Zalcburgo „Red Bull“ (Austrija) ekipą.