Sunki pergalė Vokietijoje

2009 02 25 0:00
Vilniečių vidurio puolėjas M.Petravičius (viduryje) vakar drąsiai kovojo su Kvakenbriuko aukštaūgiais.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Europos taurės turnyre Vilniaus "Lietuvos rytas" šį sezoną iškovojo pirmą pergalę išvykoje. Vakar šalies vicečempionai Kvakenbriuke (Vokietija) 79:70 (25:21, 16:17, 21:17, 17:15) nugalėjo "Artland Dragons" ekipą.

Vilniaus komandai tai buvo trečia pergalė iš keturių galimų, tad ji ir toliau pirmauja L grupėje. Vokietijos klubas TOP 16 etape dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Atkaklus mačas.

Pirmosios minutės sėkmingiau klostėsi svečiams, kurie išsiveržė į priekį 10:2. Tačiau įpusėjus kėlinukui vokiečiai išlygino rezultatą (12:12), o netrukus po Dareno Fenno tritaškio ir persvėrė - 18:17. Po dviejų Chucko Eidsono ir Artūro Jomanto tritaškių "Lietuvos rytas" pirmą kėlinuką laimėjo 25:21. Iš vilniečių nesulaikomas buvo Marijonas Petravičius, pelnęs 8 taškus.

Antras ir trečias ketvirčiai vyko atkakliai - Lietuvos komanda turėjo nežymų pranašumą. Didesnę persvarą pavyko įgyti tritaškiais - du metimai iš toli baigiantis trečiam kėliniui ir vienas - prasidėjus lemiamam ketvirčiui padėjo svečiams atitrūkti 65:57. Tiek pakako, kad "Lietuvos rytas" šių taškų neišbarstytų ir švęstų pirmą pergalę išvykoje.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė M.Petravičius, pelnęs 18 taškų. 17 surinko Ch.Eidsonas (9 atk. kam., 8 rez. perd.), 14 - Artūras Jomantas. Vokietijos ekipoje geriausiai sekėsi Darenui Fennui (17 tšk.).

Dinamo" - be pralaimėjimų

Vakar I grupėje ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo Maskvos "Dinamo" su dviem lietuviais. Rusijos klubas svečiuose 80:76 (17:19, 16:17, 24:14, 23:26) įveikė Graikijos "Maroussi" ekipą, kuriai tai buvo antroji nesėkmė. Robertas Javtokas per 28 minutes pelnė 14 taškų (2-5/7, 3-0/1, 1-4/8) ir 6 kartus sugriebė kamuolį, o Darjušo Lavrinovičiaus indėlis per 30 minučių - 12 taškų (2-4/8, 3-1/5, 1-1/2), 4 atkovoti, 5 perimti kamuoliai ir 2 klaidos.

Antrą pergalę I grupėje šventė Maskvos "Chimki" krepšininkai, namie 101:94 (24:23, 28:25, 32:17, 17:29) įveikę Atėnų "Panellinios". Graikijos klubui tai buvo ketvirtoji nesėkmė. Daugiausiai taškų šeimininkams surinko Timofevas Mozgovas - 23 (2-8/12), iš svečių rezultatyviausias buvo Anthony Grundy (17 tšk.).

Per J grupės rungtynes Kazanės "Unics" (Rusija) namie 69:71 (18:16, 17:16, 14:19, 20:20) nusileido Zadaro "KK Zadar" komandai, kurią treniruoja buvęs Vilniaus "Lietuvos ryto" strategas Zmago Sagadinas. Rusijos komandai tai buvo trečias pralaimėjimas, o kroatams - antra pergalė. Į ją atvedė Rokas Stipkevičius, per lemiamą ataką pataikęs dvitaškį. Šeimininkai dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau kroato Marko Popovičiaus metimas iš toli tikslo nepasiekė. Nugalėtojams Hrvoje Peričius pelnė 16 taškų (10 atk. kam.), Todoras Gečevskis - 14 (11 atk. kam.), iš pralaimėjusiųjų rezultatyviausias buvo Krešimiras Lončaras (17 tšk.).