Suomis prisiminė pamirštą pergalės skonį

2009 08 31 0:00
Po ilgos pertraukos ant nugalėtojo laiptelio užlipęs K.Raikkonenas mėgavosi seniai ragautais šampano purslais.

Dvyliktąsias pasaulio "Formulės-1" pirmenybių - Belgijos "Grand Prix" - lenktynes sekmadienį laimėjo "Ferrari" ekipos narys ir 2007 metų čempionas suomis Kimi Raikkonenas.

Tai buvo pirma Suomijos lenktynininko pergalė ne tik šį sezoną, bet ir per 26 pastaruosius pirmenybių etapus, ketvirta per penkerius pastaruosius metus šioje Belgijos trasoje ir aštuoniolikta per visą karjerą. Šis laimėjimas leido K.Raikkonenui, turinčiam 34 taškus, bendrojoje įskaitoje iš septintosios vietos pakilti į penktąją.

44 trasos ratus (308,052 km) suomis įveikė per 1 valandą 23 minutes 50,995 sekundės.

"Nuo sėkmės praėjusių metų čempionate ilgai teko laukti pergalės, - per spaudos konferenciją kalbėjo Suomijos pilotas. - Jei kada ir tikėjausi laimėti, tai būtent čia, Belgijos trasoje. Bet dabar mums svarbiausia - kovoti dėl trečiosios vietos konstruktorių klasėje."

Antras finišavo iš pirmosios pozicijos startavęs italas Giancarlo Fisichella. Jis savo ekipai "Force India" pelnė pirmuosius aštuonis šio sezono taškus.

Trečiąja pozicija tenkinosi Sebastianas Vettelis ("Red Bull"). Vokietis, surinkęs 53 taškus, bendrojoje įskaitoje iš ketvirtosios vietos pakilo į trečiąją.

Dėl avarijos, patirtos važiuojant pirmą trasos ratą, lenktynių sekmadienį nebaigė du Didžiosios Britanijos sportininkai - lyderis bendrojoje įskaitoje Jensonas Buttonas iš "Brawn GP" (jis pirmą kartą šį sezoną nepelnė taškų) ir 2008 metų čempiono titulą ginantis "McLaren" pilotas Lewisas Hamiltonas (nukrito į septintąją poziciją). "Tai viena labiausiai mane nuvylusių dienų, - neslėpė liūdesio L.Hamiltonas. - Pamačiau J.Buttoną ir bandžiau jį praleisti, kad išvengčiau avarijos, tačiau gavau smūgį į bolido galą."