Sužlugdyta dvidešimtmečių svajonė

2009 07 27 0:00
Europos čempionate Graikijoje A.Juškevičius buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas.

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės svajonė dar kartą pasipuošti Europos čempionato medaliais žlugo ketvirtfinalyje. Iš Graikijos mūsiškiai grįš užėmę penktąją vietą.

Turnyro ketvirtfinalyje Rimvydo Samulėno auklėtiniai po dramatiškos kovos nusileido Italijai 68:69 (25:18, 11:13, 25:16, 7:22) ir pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų. Tik paskutinę akimirką į ketvirtfinalį patekę italai atsilikinėjo beveik visas rungtynes. Tačiau likus žaisti 10 sekundžių mūsiškiai neapsigynė nuo lemiamos atakos, kurią Roberto Rullo baigė tritaškiu metimu. Jis ir atnešė varžovams pergalę.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Adas Juškevičius (16 tšk.), Žygimantas Janavičius (13), Mindaugas Kuzminskas (11), Vaidas Čepukaitis (10 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas (po 7 tšk.).

Kovoje dėl 5-8 vietų mūsų krepšininkai 80:72 (21:24, 24:19, 10:18, 25:11) įveikė Juodkalnijos bendraamžius. Lietuvos rinktinę į pergalę vedė Edgaras Želionis, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 12 kamuolių. 17 taškų pridėjo Ž.Janavičius, po 11 - Šarūnas Vasiliauskas bei A.Juškevičius.

Vakar dvikovoje dėl penktosios vietos Lietuvos krepšininkai, įspūdingai sužaidę paskutinį kėlinuką, 77:72 (10:21, 16:14, 18:24, 33:13) nugalėjo Turkijos ekipą. Tris kėlinukus pirmavę Turkijos krepšininkai neatlaikė lietuvio šturmo per paskutines 10 minučių. Likus žaisti 4 minutes turkai buvo priekyje 66:57, tačiau tada lietuviai spurtavo 13:2 ir nepaleido pergalės iš rankų.

A.Juškevičius pelnė 21 tašką (6 atk. kam. 6 kld.), Š.Vasiliauskas - 19, Vaidas Čepukaitis - 10.

Vakar vakare finale prancūzai kovojo su čempionato šeimininkais graikais, kurie pusfinalyje 87:76 įrodė pranašumą prieš Ispaniją. Pusfinalyje prancūzai 94:68 nugalėjo lietuvių skriaudikus italus.