Svarbi Šiaulių rankininkių pergalė

2016 01 27 22:13
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Trečiadienį Lietuvos moterų rankinio čempionate sužaistos vienerios atidėtos rungtynės tarp Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ ir Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ komandų. Dvikovą rezultatu 32:28(20:15) laimėjo šiaulietės ir taškais pasivijo Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ ekipą.

Šiaulių SM „Dubysa-Salve“ komandoje rezultatyvumu blykstelėjo jaunoji Deimantė Pupšytė,pelniusi 16įvarčių, jai puikiai talkino Urtė Mockevičiūtė (6įv.), Rita Paukštė (5įv.), Ramunė Poškutė (3įv.), Kamilė Jaroslavaitė (2įv.).

Vilniaus LEU „Šviesa-Eglė“ kolektyve pasižymėjo Rasa Mikalonytė pataikiusi 10 kartų, o taip pat Indrė Norvilytė (6įv.), Aušra Šponė ir Auksė Sviderskienė (po 4įv.), Aleksandra Sidoravičiūtė (2įv.), Asta Čižaitė ir Laura Lapinskaitė (po 1įv.).

„Rungtynės buvo intriguojančios ir atkaklios, ypač jų pradžia, kai šiauliečių pranašumas buvo labai trapus vos 1–2 įvarčiai. Vėliau jis ūgtelėjo iki 4–5 įvarčių pranašumo, tačiau antrojo kėlinio viduryje vėl šeimininkių persvara sumenko iki minimumo – 26:25.

Vis tik tuo metu vietos rankininkėms nusiraminti padėjo trenerės Birūtos Vaitiekienės paimta minutės pertraukėlė. Pakoregavusi saviškių pajėgas, trenerė mobilizavo kolektyvą lemiamai dvikovos daliai. Jos atgavusios pasitikėjimą savo jėgomis netruko vėl įgyti saugų 3–4 įvarčių persvarą bei sugebėjo laimėti svarbias rungtynes rezultatu 32:28.

Tą vakarą vilniečių gynybai buvo nesulaikoma jaunoji Deimantė Pupšytė, kuri SM „Dubysa-Salve“ komandai pelnė pusę visų pasiektų įvarčių.

O po šios pergalės šiaulietės taškais susilygino su Klaipėdos kolektyvu ir neleido labiau nutolti vilnietėms“,– taip dvikovos eigą apibendrino rungtynių inspektorius panevėžietis Sigitas Dambrauskas.