LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Švedija susigrąžino pasaulio čempionų titulą

2017 05 23 6:00
Finalo baudinių serijoje kanadiečiai nepramušė švedų vartininko Henriko Lundqvisto (dešinėje). AFP/Scanpix nuotrauka

Pasaulio ledo ritulio čempionate po 4 metų pertraukos vėl triumfavo Švedijos rinktinė.

Dramatiškame varžybų finale Kelne Švedijos ledo ritulininkai tik po baudinių serijos palaužė titulą gynusią Kanados komandą.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas pasibaigė lygiosiomis 1:1. Antro kėlinio pabaigoje (39:39) švedus į priekį išvedė Victoras Hedmanas. Bet trečio pradžioje kiekybiniu pranašumu pasinaudojo ir rezultatą išlygino Ryanas O' Reilly (41:58).

Baudinių serijoje Švedijos ledo ritulininkai triumfavo 2:0. Įvarčius jiems pelnė Nicklasas Backstromas ir Oliveris Ekmanas, o vartininkas Henrikas Lundqvistas atrėmė visus keturis varžovų smūgius.

Trečią kartą pasaulio čempionu tapęs H. Lundqvistas buvo giriamas dėl solidaus žaidimo vartuose. Į pasaulio čempionatą jis atvyko tik šiam įsibėgėjus, kai su savo klubu Niujorko „Rangers“ baigė pasirodymą NHL pirmenybėse. Pasaulio čempionate H. Lundqvistas sužaidė 5 rungtynes, per jas praleido tik 7 įvarčius, atremdamas 94,6 proc. varžovų smūgių (122 iš 129).

„Mums pasisekė, kad turime geriausią vartininką pasaulyje. Jis yra tikras nugalėtojas. Henrikas rungtyniavo puikiai“, – akcentavo švedų puolėjas Marcusas Krugeris.

Tai dešimtasis Švedijos triumfas pasaulio čempionatuose. Anksčiau švedai stipriausi tapo 1953, 1957, 1962, 1987, 1991, 1992, 1998, 2006 ir 2013 metais.

„Ši pergalė mums yra nuostabus laimėjimas, nes prieš tai dviejuose pasaulio čempionatuose iš eilės pralaimėdavome ketvirtfinalyje, – sakė Švedijos rinktinės treneris Rikardas Gronborgas. – Dar maloniau finale įveikti tokią komandą kaip Kanada. Tai ypatingas jausmas.“

Pasaulio čempionato pusfinalyje Švedijos komanda 4:1 nugalėjo kaimynės Suomijos rinktinę. Kanados ekipa pusfinalyje pademonstravo išskirtines valios savybes, kai mače su rusais atsilikdama 0:2 sugebėjo triumfuoti 4:2.

Bronzos medalius Kelne iškovojo Rusijos ledo ritulininkai. Jie mažajame finale 5:3 pranoko suomius.

Kitų metų pasaulio ledo ritulio čempionatas bus surengtas Danijoje. Dar po metų jis vyks Slovakijoje, vėliau – Šveicarijoje. Tarptautinės federacijos kongrese Kelne taip pat nuspręsta, kad 2021-ųjų pasaulio pirmenybes drauge rengs Baltarusija ir Latvija, o varžybos vyks Minsko ir Rygos arenose.

Čempionato rikiuotė: 1. Švedija, 2. Kanada, 3. Rusija, 4. Suomija, 5. JAV, 6. Šveicarija, 7. Čekija, 8. Vokietija, 9. Prancūzija, 10. Latvija, 11. Norvegija, 12. Danija, 13. Baltarusija, 14. Slovakija, 15. Slovėnija, 16. Italija.