LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Švedijos ledo ritulininkai nukarūnavo kanadiečius

2017 05 22 6:34

Pasaulio ledo ritulio čempionatas baigėsi dramatiškomis finalo runtgynėmis Kelne, kur susitiko Kanados ir Švedijos rinktinės.

Nei per pagrindinį rungtynių laiką, nei per 20 minučių pratęsimą nugalėtojas nepaaiškėjo – 1:1.

Besibaigiant antram kėliniui (39:39), švedus į priekį išvedė Victoras Hedmanas. Bet trečio pradžioje kiekybiniu pranašumu pasinaudojo ir rezultatą išlygino Ryanas O' Reilly (41:58).

Baudinių serijoje Švedijos ledo ritulininkai triumfavo 2:0. Įvarčius jiems pelnė Nicklasas Backstromas ir Oliveris Ekmanas, o vartininkas Henrikas Lundqvistas atrėmė visus keturis varžovų smūgius.

Tai dešimtasis Švedijos triumfas pasaulio čempionatuose. Anksčiau švedai stipriausiais tapo 1953, 1957, 1962, 1987, 1991, 1992, 1998, 2006 ir 2013 metais.

Kanada šiemet prarado pasaulio čempionų titulą, kuri iškovojo pernai Maskvoje.

Bronzos medalius pasaulio pirmenybėse laimėjo Rusijos rinktinė, 5:3 įveikusi Suomijos komandą.