Šveicarai nemažina apsukų

2013 05 09 14:18
Šveicarijos rinktinė maloniai stebina gerbėjus. Scanpix Sweden nuotrauka

Suomijos bei Švedijos sostinėse vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate ketvirtą pergalę iš eilės aštuonių ekipų S grupėje Stokholme iškovojo lyderė Šveicarijos (11 tšk.) rinktinė.

Švedijos sostinėje šveicarai 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) sutriuškino autsaiderius Slovėnijos (1 tšk.) ledo ritulininkus. Kitame šios grupės mače Norvegijos (6 tšk.) ekipa 1:5 (0:2, 1:0, 0:3) pralaimėjo į antrąją poziciją pakilusiai Švedijos (6 tšk.) komandai.

Suomijos sostinėje Helsinkyje vykstančio H grupės 8 komandų turnyro lyderius planetos čempionus Rusijos ledo ritulininkus taškais (po 9) pasivijo olimpinių žaidynių vicečempionė JAV komanda, ji 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) nugalėjo į trečiąją poziciją smuktelėjusią Suomijos (8 tšk.) ekipą. Kitas šios grupės rungtynes Austrijos rinktinė 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) pralaimėjo Vokietijai.

Į pasaulio pirmenybių ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.

H grupė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Rusija 3 3 0 0 0 15:4 9

2. JAV 4 3 0 0 1 16:10 9

3. Suomija 4 2 1 0 1 10:8 8

4. Slovakija 3 2 0 0 1 9:6 6

5. Vokietija 4 1 0 1 2 8:11 4

6. Prancūzija 3 1 0 0 2 6:10 3

7. Austrija 4 1 0 0 3 10:13 3

8. Latvija 3 0 0 0 3 4:16 0