Šveicarai pasitarnavo Latvijos rinktinei

2009 05 06 0:00

Jei Šveicarijoje vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate šeimininkų rinktinė JAV komandą būtų nukovusi be pratęsimo, Latvija dabar nedžiūgautų patekusi į ketvirtfinalį.

Paskutiniąja planetos pirmenybių ketvirtfinalio dalyve tapo mūsų kaimynė - Latvijos rinktinė. Tam jai neprireikė pirmadienį daug prakaituoti aikštelėje. Tačiau kaip žiūrovė ji labai išvargo. Tą vėlų vakarą vykusį E grupės mačą tarp Šveicarijos ir JAV rinktinių po pratęsimo laimėjo šeimininkai - 4:3 (1:0, 1:3, 1:0, 1:0). Po šių rungtynių ir paaiškėjo, kad Latvija, turinti 7 taškus, grupėje išliko

ketvirta ir paskutinė įšoko į nuvažiuojantį ketvirtfinalio traukinį. Aštuntąjį tašką iškovoję amerikiečiai E grupėje užėmė trečiąją vietą, o Šveicarijos sportininkai po "nesėkmingos" pergalės (jei būtų laimėję per pagrindinį laiką, tada jie, o ne latviai keliautų į ketvirtfinalį) turėdami 6 taškus užėmė penktąją vietą ir liko anapus atkrintamųjų varžybų durų.

Per kitas E grupės rungtynes olimpinė čempionė Švedijos komanda 6:3 (3:0, 2:3, 1:0) laimėjo prieš grupės autsaiderę Prancūziją ir pelniusi 10 taškų užėmė antrąją vietą. Jau anksčiau E grupės lyderių pozicijoje įsitvirtino čempionų titulus ginantys Rusijos (14 tšk.) ledo ritulininkai.

F grupės lyderė - pirmąjį pralaimėjimą per šias varžybas patyrusi pasaulio vicečempionė Kanada (13 tšk.), jos rinktinė užvakar po baudinių serijos 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1) nusileido antrąją vietą užėmusiai Suomijai. Iš šios grupės į ketvirtfinalį dar pateko Čekija ir Baltarusija. Nieko nebelėmusį F grupės autsaiderių - Slovakijos ir Norvegijos rinktinių - mačą po pratęsimo 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1, 1:0) laimėjo slovakai.

Šiandien ketvirtfinalyje Rusija susikaus su Baltarusija, o praėjusio čempionato bronzinės prizininkės Suomijos varžovė bus JAV rinktinė. Rytoj, ketvirtadienį, Latvijos laukia akistata su pasaulio vicečempione Kanada, o Čekija mėgins atlaikyti olimpinės čempionės Švedijos šturmą.

Galutinė E grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai,