Šveicarai stebina, latviai liūdina

2013 05 08 7:49
Pasaulio čempionate latviai (kairėje - L.Daržinis) kol kas atsimuša į varžovų sieną. Reuters/Scanpix nuotrauka

77-ajame pasaulio ledo ritulio čempionate Suomijoje ir Švedijoje įpusėjo grupės varžybų etapas.

Per penkias pirmąsias varžybų dienas labiausiai stebino tituluotus favoritus šluojanti Šveicarijos rinktinė. O mūsų kaimynams latviams dar teks rimtai pakovoti, kad išsaugotų vietą Elito divizione.

Kirčiai favoritams

Stokholmo (S) grupėje rungtyniaujantys Šveicarijos ledo ritulininkai pirmenybes pradėjo trimis įspūdingomis pergalėmis prieš daugkartinius pasaulio čempionatų bei olimpiadų prizininkus. Iš pradžių šveicarai 3:2 pranoko Švediją, po to tokiu pačiu rezultatu po pratęsimo įveikė Kanadą, o pirmadienį 5:2 nugalėjo ir Čekiją.

"Varžybų pradžioje tvarkaraštis mums labai sunkus. Trys pergalės prieš ledo ritulio madas diktuojančias rinktines yra kur kas daugiau, nei mes tikėjomės, - prisipažino Šveicarijos rinktinės treneris Seanas Simpsonas. - Maniau, kad viena pergalė per šias tris dvikovas būtų geras rezultatas. Bet mes priėmėme šį iššūkį."

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms ir rezultatui esant 4:2, čekų treneris Aloisas Hadamčikas griebėsi šiaudo ir vartininką Aleksandrą Salaką pakeitė aikštės žaidėju. Bet likus 39 sekundėms šveicaras Reto Suri pabėgo į puolimą ir pasiuntė ritulį į tuščius vartus, priversdamas čekus kapituliuoti - 5:2.

"Viską pasiekėme kruopščiu darbu ir komandine dvasia. Manau, šiame čempionate galime pasiekti daug", - tvirtino šveicarų gynėjas Philippe'as Furreris.

Prieš tai baltarusius 2:0 įveikusiems, bet švedamas 1:2 pralaimėjusiems čekams tai yra prasčiausias čempionato startas nuo 1994-ųjų.

Laukia kova dėl išlikimo

Pajėgiausių sportininkų nesubūrusiai Latvijos rinktinei šiame pasaulio čempionate viltis pakovoti dėl vietos ketvirtfinalyje veikiausiai teks pamiršti ir galvoti, kaip išlikti elite. Pirmenybes mūsų kaimynai pradėjo pralaimėjimais 0:6 Rusijai ir 1:4 JAV.

"Ledo ritulyje įmušdamas 1 įvartį negali tikėtis laimėti rungtynių", - po šių nesėkmių sakė latvių puolėjas Lauris Daržinis.

Vakar dvikovoje su austrais L.Daržinis pelnė įvartį. Po kartą pasižymėjo Armandas Beržinis ir Agris Savielsas, bet latviai pralaimėjo Austrijai net 3:6, nors į vartus metė 14 kartų daugiau nei varžovai (39 prieš 25).

"Šioje dvikovoje latviai laikyti favoritais, o mes nuvertinti. Bet po visko džiaugiamės mes", - šypsojosi austras Markusas Peintneris.

H grupės dugne atsidūrusių latvių laukia akistatos su Slovakija, Vokietija, Prancūzija ir Suomija. Norint išlikti Elito divizione, grupėje reikia užimti bent 7 vietą.

STATISTIKA

HELSINKIO GRUPĖ

Latvija - JAV 1:4 (0:0, 1:2, 0:2).

Vokietija - Slovakija 2:3 (1:0, 0:1, 1:2).

Suomija - Prancūzija 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

Austrija - Latvija 6:3 (2:1, 2:1, 2:1).

TURNYRO LENTELĖ

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Suomija 3 2 1 0 0 9:4 8

2. Rusija 2 2 0 0 0 10:1 6

3. JAV 2 2 0 0 0 9:4 6

4. Slovakija 3 2 0 0 1 9:6 6

5. Prancūzija 3 1 0 0 2 6:10 3

6. Austrija 3 1 0 0 2 10:11 3

7. Vokietija 3 0 0 1 2 6:11 1

8. Latvija 3 0 0 0 3 4:16 0