Šveicaro ir rusės triumfas Prancūzijoje

2009 06 08 0:00
Tiek R.Federeris (nuotrauka kairėje), tiek S.Kuznecova atvirosiose Prancūzijos teniso pirmenybėse triumfavo pirmą kartą.
AFP/Scanpix nuotraukos

Paryžiuje vakar pasibaigusiose atvirosiose Prancūzijos teniso "Roland Garros" pirmenybėse triumfavo šveicaras Rogeris Federeris ir rusė Svetlana Kuznecova.

Per vyrų vienetų varžybų finalą sekmadienį, kaip ir buvo tikėtasi, antroji raketė 27 metų šveicaras Rogeris Federeris palaužė 23-čią pagal reitingą švedą 24 metų Robiną Soderlingą. Pastarasis anksčiau iš kovos buvo sensacingai eliminavęs turnyro favoritą ispaną Rafaelį Nadalį.

R.Federeriui pergalei pasiekti užteko valandos ir 55 minučių, per tiek laiko jis varžovą įveikė rezultatu 6:1, 7:6, 6:4.

Šveicarijos tenisininkas laimėjo jau keturioliktąjį "Didžiojo kirčio" (Grand Slam) serijos turnyrą per savo karjerą ir pagal šį rodiklį pavijo legendinį amerikietį Pete'ą Samprasą.

Tiesa, R.Federeris dar niekada nebuvo triumfavęs atvirajame Prancūzijos čempionate, todėl ši pergalė jam - svajonės išsipildymas.

"Roland Garros" moterų vienetų varžybų nugalėtoja tapo septintoji raketė 23-ejų rusė Svetlana Kuznecova, šeštadienį finale per valandą ir 14 minučių 6:4, 6:2 nugalėjusi turnyro favoritę bei pajėgiausią pasaulio tenisininkę tautietę Dinarą Safiną.

Tai buvo antrasis S.Kuznecovos laimėtas "Didžiojo kirčio" serijos turnyras, po pergalės 2004 metais atvirosiose JAV teniso pirmenybėse.

2006-aisiais rusė žaidė "Roland Garros" finale, tačiau tada nusileido belgei Justinei Henin.

Atvirųjų Prancūzijos teniso pirmenybių istorijoje moterų vienetų finalas antrą kartą buvo rusiškas: prieš penkerius metus Anastasija Myskina finale įveikė Jeleną Dementjevą.

Teniso čempionato Paryžiuje prizinį fondą sudarė per 16 mln. eurų.