Šventė atėjo ir į bosnių kiemą

2011 09 02 0:00
Gruzinams (balta apranga) dvikovoje su rusais pristigo jėgų.
Viliaus Mačiulaičio (ELTA) nuotrauka

Bosnijos ir Hercegovinos krepšinio rinktinė "EuroBasket 2011" varžybose Alytuje vakar šventė istorinę pergalę. Bosniai C grupės turnyre palaužė Juodkalniją ir Europos čempionate iškovojo pergalę po 18 metų pertraukos.

Europos pirmenybėse 1993-aisiais debiutavusi Bosnija ir Hercegovina iškovojo vieną pergalę, įveikdama Švediją. Vėliau bosniai pateko į nesėkmių ruožą ir žemyno čempionatuose pralaimėjo 15 rungtynių iš eilės. Trečiadienį patirta 16-ta nesėkmė - 67:76 pralaimėta Graikijai. Iš duobės Bosnija ir Hercegovina išlipo vakar, kai 94:86 nugalėjo Juodkalniją.

Primėtė tritaškių

Pirmoje rungtynių dalyje situaciją kontroliavę bosniai sutriko po pertraukos, kai leido varžovams pelnyti 13 taškų iš eilės, šie persvėrė rezultatą 54:48. Vis dėlto Bosnijos komanda vakar greitai susigrąžino persvarą. Nugalėtojai varžovus į neviltį varė taikliais tolimais šūviais - pataikė 15 oš 33 (46 proc.). 5 tritaškius iš 12 įmetęs Mirza Teletovičius surinko 23 taškus, Nihadas Dedovičius pridėjo 19, Nemanja Gordičius 14. Juodkalnijos komandos gretose išsiskyrė Nikola Pekovičius ir Omaras Cookas (po 16 tšk.), bei Vladimiras Dašičius (14).

"Pirmą kartą perkopėme 90 taškų ribą, paprastai pelnome 70 taškų. Žaidėme komandinį krepšinį, gerai pataikėme, pademonstravome charakterį, - džiaugėsi nugalėtojų treneris Sabitas Hadžičius. - Kiekviena pergalė Europos čempionate mums yra labai svarbus laimėjimas."

Latviai spardosi

Per pasirengimą Europos čempionatui iš 8 rungtynių laimėję vos 2 latviai (nugalėjo Didžiąją Britaniją ir Gruziją) laikyti "EuroBasket 2011" autsaideriais. Ši rinktinė pralaimėjo abejas B grupės rungtynes - prancūzams ir serbams, tačiau privertė galingus varžovus paplušėti.

Pirmoje dvikovoje Latvija 78:89 suklupo prieš Prancūziją, bet tris su puse kėlinio vyko lygi kova.

Vakar Šiauliuose kaimynai metė iššūkį serbams. Europos vicečempionai dvikovos pradžioje pabėgo 19:2, bet Ainaro Bagatskio treniruojami latviai atsitiesė ir pavijo varžovus - 29:29. Kitas Serbijos spurtas buvo trečiame kėlinyje - favoritai nutolo 64:49. Ir tuomet latviai prisivijo - 70:76, bet didesniems žygdarbiams pristigo jėgų. Serbai nugalėjo 92:77. Nugalėtojus į pergalę vedė Nenadas Krstičius (23 tšk.) ir Duško Savanovičius (19). Latvių ekipoje pasižymėjo Rolandas Freimanis (19 tšk.), Rihardas Kuksikas (16) ir Janis Blūmas (15). Pastarasis per dvejas pirmenybių rungtynes vidutiškai pelnė 23,5 taško ir atliko 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

"Rezultatas neatspindi rungtynių eigos. Varžovai labiau patyrę, bet kitame Europos čempionate žaisime dar geriau", - įsitikinęs R.Freimanis.

"Neturėjome ko prarasti, tiesiog privalėjome žaisti ir išnaudoti progą. Kol kas esame per jauni varžytis su Serbija", - pridūrė A.Bagatskis.

Principinis mūšis

Labiausiai intriguojančioje D grupės dvikovoje Klaipėdoje vakar susikovė Gruzija ir Rusija. Prieš rungtynes šalia arenos sustiprinta apsauga - baimintasi šių komandų aistruolių susirėmimų.

Gerklių mūšį tribūnose užtikrintai laimėjo gruzinai, jų uostamiestyje susirinko apie 2 tūkstančius. Tačiau aikštelėje viskas vyko pagal kitą scenarijų.

Principinėje dvikovoje krepšininkai negailėjo jėgų. Dvikovos pradžioje gruzinai po dviejų Manucharo Markoišvilio tritaškių pirmavo 6:2, vėliau - 11:8. Bet vėliau Gruzijos komanda ėmė strigti sutankintoje varžovų gynyboje, ir rusai perėmė iniciatyvą. Pelnę 7 taškus iš eilės prieš pertrauką jie atitrūko 40:27.

Pailsėję gruzinai pagerino žaidimą gynyboje pagerinę kibo į atlapus rusams. 33 minutę po Tornike Šengelijos metimo skirtumas ištirpo iki 2 taškų - 50:52. Tačiau Rusijos rinktinė sėkmingiau sužaidė susitikimo pabaigą ir triumfavo 65:58.