T. Kaukėnas pamiršo praeities nesėkmes

2016 03 08 6:00
Martinas Fourcade'as pasaulio čempionate jau laimėjo tris aukso medalius. AFP/Scanpix nuotrauka

Pastaruoju metu dėl prastų rezultatų išgyvenęs Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas blykstelėjo Holmenkolene, Norvegijoje vykstančiame pasaulio biatlono čempionate.

25 metų sportininkas vyrų 10 km sprinto varžybose užėmė 21-ąją vietą. Tai geriausias T. Kaukėno rezultatas pasaulio čempionatuose. 2013 metų pirmenybėse Čekijoje jis toje pačioje sprinto rungtyje liko 22-as.

Apskritai geriausias Lietuvos biatlonininkų rezultatas pasaulio čempionatuose priklauso Gintarui Jasinskui. 1993 metais Bulgarijoje asmeninėse 20 km lenktynėse lietuvis užėmė 19-ąją poziciją.

Jautėsi kaip nugalėtojas

Holmenkolene sprinto rungtyje varžėsi 102 biatlonininkai. Aukštą vietą T. Kaukėnui lėmė taiklūs šūviai. Šaudykloje jis prašovė tik 1 kartą iš 10 ir turėjo įveikti vieną 150 m baudos ratą. Lietuvis finišavo 21-as, nuo nugalėtojo prancūzo Martino Fourcade'o atsiliko 1 min. 20,3 sekundės.

„Tokio rezultato iš savęs nesitikėjau, todėl jaučiuosi kaip nugalėtojas. Stiprus yra tas sportininkas, kuris sugeba išlipti iš duobės“, – džiaugėsi T. Kaukėnas.

Po pirmos šūvių serijos biatlonininkas buvo 28-as, po antros – 24-as, o prieš pat finišą dar labiau pagerino savo poziciją. „Lenktynes pradėjau atsargiai, nepersistengiau. Pastaruoju metu renkuosi kitokią strategiją – varžybas pradedu lėčiau ir daugiau jėgų pasilieku paskutiniams kilometrams“, – aiškino T. Kaukėnas.

21-oji vieta garantavo lietuviui 20 taškų pasaulio taurės varžybų įskaitoje. Iš viso jis turi 24 taškus ir tarp 98 klasifikuojamų biatlonininkų yra 70-as.

Kitiems lietuviams sprinto varžybose sekėsi prasčiau. Vytautas Strolia užėmė 87-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 95-ąją. Iš moterų geriausiai pasirodžiusi Natalija Paulauskaitė liko 69-a.

Vienintelis iš lietuvių persekiojimo lenktynėse dalyvavęs T. Kaukėnas vis dėlto smuktelėjo žemyn. Jis varžybas pradėjo iš 21 pozicijos, o finišavo tik 47-as. Sportininką nusmukdė netaiklūs šūviai – nepataikyta net į 7 taikinius iš 20. Prasčiau už lietuvį šaudė (8 klaidos) tik italas Christianas De Lorenzi ir šveicaras Martinas Jageris, užėmę atitinkamai 54 ir 55 vietas.

Ketvirtadienį biatlonininkai varžysis 20 km asmeninėse lenktynėse. Tai mėgstamiausia T. Kaukėno biatlono rungtis. Sočio olimpinėse žaidynėse jis asmenines lenktynes baigė 23-ias.

Tomas Kaukėnas./Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Penktas prancūzo titulas

Šiame pasaulio čempionate niekas negali prilygti Prancūzijos biatlono žvaigždei M. Fourcade'ui. Pirmenybės dar tik įpusėjo, o 27-erių prancūzas jau turi tris aukso medalius. Jis su Quentinu Mailet ir Anais Bescond bei Marie Dorin Habert laimėjo mišrių estafečių rungtį, buvo nepralenkiamas vyrų sprinto ir persekiojimo varžybose.

Sprinto rungtyje M. Fourcade'as beveik puse minutės pranoko 42 metų norvegų veteraną Olę Einarą Bjorndaleną. Persekiojimo varžybose prancūzas išsaugojo pirmąją poziciją, nors šaudydamas nepataikė į tris taikinius.

Pergalės Holmenkolene M. Fourcade'ui garantavo ir penktą iš eilės pasaulio taurės nugalėtojo titulą. Už tai jam atiteko krištolinio gaublio prizas. Bendrojoje sezono įskaitoje prancūzas, turintis 1037 taškus, tapo nebepavejamas rusui Antonui Šipulinui (726 tšk.) ir norvegui Johannesui Thingnesui Bo (627 tšk.).

„Pastaruoju metu neabejojau, kad pirmausiu pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje. Bet vis dar sunku patikėti, jog tai padariau jau penktą sezoną iš eilės. Niekada negalėjau apie tai svajoti“, – stebėjosi M. Fourcade'as. Jo sąskaitoje – 46 pergalės pasaulio taurės etapuose ir 9 pasaulio čempionatų aukso medaliai.

M. Fourcade'as dominuoja biatlono varžybose nuo 2011–2012 metų sezono. Dabar prancūzas gali taikytis į absoliutų krištolinių gaublių rekordą, priklausantį O. E. Bjorndalenui. Norvegas pasaulio taurės varžybų nugalėtoju tapo 6 kartus (1998, 2003, 2005, 2006, 2008 ir 2009 m.).

Rezultatai

Vyrų sprintas (10 km): 1. M. Fourcade'as (Prancūzija, 0 netaiklių šūvių) 25:35,4; 2. O. E. Bjorndalenas (Norvegija, 0) +26,9; 3. S. Semenovas (Ukraina, 0) +27,6; 21. T. Kaukėnas (1) +1:20,3; 87. V. Strolia (6) +4:21,5; 95. K. Dombrovskis (4) +5:12,9.

Vyrų persekiojimo lenktynės (12,5 km): 1. M. Fourcade'as (3) 32:56,5; 2. O. E. Bjorndalenas (2) +20,1; 3. E. H. Svendsenas (Norvegija, 1) +31,2; 47. T. Kaukėnas (7) +4:12,8.

Moterų sprintas (7,5 km): 1. T. Eckhoff (Norvegija, 0) 21:10,8; 2. M. Dorin Habert (Prancūzija, 0) +15,0; 3. L. Dahlmeier (Vokietija, 1) +19,8; 69. N. Paulauskaitė (1) +2:44,4; 87. N. Kočergina (5) +3:55,1; 91. G. Leščinskaitė (2) +4:19,4.

Moterų persekiojimo lenktynės (10 km): 1. L. Dahlmeier (0) 30:49,2; 2. D. Wierer (Italija, 2) +48,3; 3. M. Dorin Habert (3) +57,3.