T.Kaukėno taškai ir K.Dombrovskio karjeros rekordas

2014 03 15 17:41
T.Kaukėnas AFP/Scanpix nuotrauka

Kontiolahtyje (Suomija) vykstančiame aštuntame pasaulio biatlono taurės etape antroji sprinto rungtis sėkmingai susiklostė abiem Lietuvos atstovams.

10 km distancijoje Tomas Kaukėnas pelnė įskaitinius pasaulio taurės taškus bei užėmė 35 vietą, o Karolis Dombrovskis pirmą kartą karjeroje finišavo tarp 60-ies geriausių biatlonininkų – 54-as – bei drauge su komandos draugu iškovojo teisę startuoti sekmadienį vyksiančioje persekiojimo rungtyje.

Praėjusią savaitę pasaulio taurės etape pirmus įskaitinius taškus pelnęs T.Kaukėnas šiandien jau galėjo startuoti drauge su lyderiais – pirmoje grupėje. Lietuvis šaudydamas gulint prašovė tik pirmą šūvį bei tarp visų sportininkų buvo 34-as. Antrame šaudyme biatlonininkas taip pat nepataikė į pirmą taikinį ir į paskutinį distancijos ratą iššliuožė būdamas 36 vietoje. Beje, pagal šaudymo greitį T.Kaukėnas užėmė 3 vietą (pirmame šaudyme – antras, antrame –17-as).

Tarp 89 biatlonininkų aukštą 54 vietą užėmė K.Dombrovskis. 56-as startavęs lietuvis abejose šaudymo zonose pateikė į visus taikinius ir buvo vienas iš 11-os biatlonininkų, sušaudęs be klaidų. Po pirmo šaudymo jis buvo net 29-as, o po antro – 42-ias. Nuo 40 vietą užėmusio ir įskaitinį pasaulio taurės tašką pelniusio daugkartinio olimpinio čempiono Ole Einaro Bjoerndaleno K.Dombrovskis atsiliko 30,7 sek.

Varžybų nugalėtoju tapo antrą pergalę iš eilės iškovojęs norvegas Johannesas Thingnessas Boe. Biatlonininkas 18,5 sek. aplenkė rusą Alexanderį Loginovą ir 19,4 sek. - amerikietį Lowellą Bailey. Visi trys prizininkai šaudė be klaidų.

T.Kaukėnas nugalėtojui pralaimėjo 1 min. 36,8 sek., o K.Dombrovskis – 2 min. 16,5 sek.

Bendroje įskaitoje lyderio poziciją išlaiko prancūzas Marinas Fourcade (744 tšk.), kuris antrą vietą užimantį norvegą Emilį Hegle Svendseną lenkia 186 taškais. T.Kaukėnas tarp 100 biatlonininkų yra 67-as (37 tšk.).

12,5 km persekiojimo rungtis vyks sekmadienį. Šeštadienį 7,5 sprinte startuos Diana Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina.