T.Žemaitis iškovojo kelialapį į Pekiną

2007 06 11 0:00

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Latvijos sostinėje Rygoje penktą vietą asmeninėse varžybose užėmęs Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovas Tadas Žemaitis iškovojo vieną iš aštuonių kelialapių į 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpines žaidynes

Lietuvos penkiakovininkas užvakar finale surinko 5500 taškų ir nusileido tik keturiems sportininkams. Šaudymo rungtyje T.Žemaitis surinko 1156 taškus, fechtavimosi varžybose - 904, plaukime - 1300, jojime - 1088, bėgime - 1052. Kitas į finalą patekęs Lietuvos penkiakovininkas Justinas Kinderis, pelnęs 5204 taškus, tenkinosi 23 vieta.

Europos čempionu tapo vengras Viktoras Horvathas (5600 tšk.), "sidabras" atiteko rusui Rustimui Sabirchuzinui (5544 tšk.), "bronza" - lenkui Marcinui Horbaczui (5528 tšk.). Ketvirtąją vietą užėmė kitas Rusijos šiuolaikinės penkiakovės atstovas Andrejus Moisejevas, nuo kurio T.Žemaitį skyrė vos 4 taškai.

Be išvardytų sportininkų, kelialapius į Pekino žaidynes pelnė ir 6-8 vietas per Europos pirmenybes užėmę sportininkai - vengrai Peteris Tibolya ir Gaboras Baloghas bei rusas Ilja Frolovas.

Primename, kad pasaulio šiuolaikinės penkiakovės elitui priklausantys mūsų šalies sportininkai Edvinas Krungolcas ir Andrejus Zadneprovskis po atrankos varžybų liko anapus finalo durų.

Sekmadienį Senojo žemyno šiuolaikinės penkiakovės pirmenybėse vyko finalinės moterų varžybos, kuriose kovojo visos trys Lietuvos sportininkės, penktadienį sėkmingai pasirodžiusios atrankos grupėse.

Gintarė Sikorskytė šaudymo, fechtavimosi, plaukimo ir bėgimo rungtyse tarp 21 A grupės dalyvės (4020 tšk.) buvo dešimta, B grupėje (22 dalyvės) Laura Asadauskaitė (3976 tšk.) buvo vienuolikta, o Donata Rimšaitė (3972 tšk.) - dvylikta.