Tapo lyderiu

2012 05 10 5:59

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas tapo prestižinių 95-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių "Giro d'Italia" lyderiu.

24-erių lietuvis rožinius lyderio marškinėlius užsivilko po trečiadienį vykusio ketvirtojo etapo - 33,2 km komandų atskiro starto lenktynių. Po trijų etapų jis buvo penktas.

Šių varžybų lyderiu iki šiol nėra buvęs nė vienas lietuvis. R.Navardausko atstovaujama "Garmin-Barracuda" tapo ketvirtojo etapo nugalėtoja, distanciją įveikusi per 37 min. 4 sek.

Portalo sportas.info paklaustas, ar tikisi ilgai išsilaikyti tarp lyderių, dviratininkas atsakė: "Pagalvoti galima, bet realybė tokia - nesu kalnų lenktynių specialistas ir greičiausiai jau pirmame kalnų etape smuksiu per 100 pozicijų žemyn. Šiandien tikėjomės laimėti, tik aš nebuvau įsitikinęs, kad sugebėsiu išsilaikyti su vaikinais. Kiekvienas puikiai atliko savo darbą, o aš džiaugiuosi, kad išlikau su komanda, nors paskutinius 10 kilometrų buvau labai pavargęs."

Antrąją vietą trečiadienio lenktynėse užėmė komanda "Katiuša" (+5 sek.), trečiąją - "Astana" (+22 sek.). Tomo Vaitkaus atstovaujama "Orica GreenEdge" ekipa tarp 22 komandų buvo šešta (+25 sek.).

Bendroje lenktynių įskaitoje R.Navardauskas antrąją ir trečiąją vietas užimančius komandos draugus - amerikietį Tylerį Farrarą ir pietų afrikietį Robertą Hunterį - lenkia 10 sekundžių.

21 etapo "Giro d'Italia" lenktynės finišuos gegužės 27 dieną Milane.