Tarp geriausiųjų Lietuvos pulo meistrai neprasibrovė

2013 04 11 13:23
Geriausiai iš lietuvių pulo-14 rungtyje pasirodžiusi S.Milišauskaitė užėmė 17 vietą. /pulofederacija.lt nuotrauka

Slovėnijoje vykstančiame Europos pulo čempionate pulo-14 rungties turnyre geriausiai žaidę Lietuvos atstovai pasirodymą baigė pirmame atkrintamųjų varžybų etape.

Moterų varžybų pirmame kvalifikacijos rate Agnė Jarušauskaitė 28:75 pralaimėjo portugalei Vaniai Franco, kuri praėjusiais metais pulo-14 pirmenybėse buvo septyniolikta, o Sonata Milišauskaitė 75:66 įveikė italę Patrizią Ignesti. Antrame kvalifikacijos rate S.Milišauskaitė 26:75 pralaimėjo Europos vicečempionei rusei Annai Mažirinai. Burtai buvo negailestingi ir mače dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas suvedė abi lietuves. Atkaklią ir permainingą lygių varžovių dvikovą rezultatu 75:73 laimėjo S.Milišauskaitė.

Vakar šešioliktfinalyje Sonata išmėgino jėgas su jau šeštosiose Europos pirmenybėse žaidžiančia ir pernai pirmame šios rungties atkrintamųjų varžybų rate iškritusia itale Silvia Gaudino. Pastaroji buvo pranašesnė - laimėjo 75:61 ir pateko į pajėgiausiųjų šešioliktuką. S.Milišauskaitė liko septyniolikta.

Pulo-14 rungties atrankos turnyre pirmenybių debiutantas Marius Ganusauskas 73:100 turėjo pripažinti Kipro atstovo Demetrio Kyprianou pranašumą, nors susitikimo viduryje ir buvo persvėręs rezultatą - 64:62. Lemiamoje dvikovoje dėl kelialapio tarp 64 pajėgiausių šios rungties žaidėjų lietuvis 100:78 palaužė praėjusiais metais 17 vietą užėmusį Senaripą Azarą iš Švedijos. Pirmame pagrindinių varžybų rate Marius 21:125 pralaimėjo po trejų metų pertraukos Senojo žemyno pirmenybėse žaidžiančiam 12 kartų Kroatijos čempionui Robertui Sudičiui ir tenkinosi 33 vieta.

Kitas šios rungties debiutantas Henrikas Strolis pirmame atrankos varžybų rate buvo laisvas, antrame 33:100 pralaimėjo 2011 metų šios rungties Europos čempionui lenkui Tomaszui Kaplanui, tačiau lemiamame susitikime 100:36 nepaliko vilčių Liuksemburgo atstovui Claude'ui Caputo ir pateko į atkrintamąsias varžybas. Čia lietuviui teko jėgas išmėginti su švedu Tomasu Larssonu, kuris prieš dvejus metus pulo-14 rungtyje liko septynioliktas. Švedas nepaliko lietuviui vilčių - laimėjo 125:64 ir pateko tarp 32 geriausiųjų. H.Strolis galutinėje įskaitoje liko 33-ias.