Tarp lyderių ir čempionų turnyre

2011 11 02 9:12

Italijoje mieste Katanijoje savaitgalį įvyko baigiamosios šio sezono šiuolaikinės penkiakovės "Champion of Champions" varžybos, kuriose dalyvavo po aštuoniolika pajėgiausių planetos moterų bei vyrų. Tarp jų - ir lietuviai Justinas Kinderis bei Laura Asadauskaitė.

Prestižinėse varžybose L.Asadauskaitė iškovojo antrąją vietą, o J.Kinderis liko šeštas.

27 metų pasaulio pirmenybių bronzos medalio laimėtoja iš Lietuvos surinko 5372 taškus ir atsiliko tik nuo 20 metų amerikietės Margaux Isaksen (5552 tšk.). Bronzą iškovojo ukrainietė Irina Chochlova (5344 tšk.). L.Asadauskaitė fechtavimosi rungtyje (880 tšk.) užėmė penktą vietą, plaukimo varžybose (1064 tšk.) liko dvylikta, laimėjo jojimo (1200 tšk.) rungtį ir antra finišavo kroso bei šaudymo dvikovėje (2228 tšk.). Prieš bėgimo ir šaudymo rungtį lietuvė buvo tik devinta, tačiau sugebėjo prasibrauti tarp prizininkių.

L.Asadauskaitė kol kas yra vienintelė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovė, jau turinti kelialapį į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.

24 metų J.Kinderis Katanijoje surinko 5700 taškų ir į priekį praleido prizininkais tapusius italą Pierpaolo Petroni (5852 tšk.), čeką Davidą Svobodą (5804 tšk.), kitą Italijos penkiakovininką Federico Giancamilli (5728 tšk.), ketvirtąją vietą užėmusį Yasserą Hefny (5716 taškų) iš Egipto, bei penktojoje vietoje likusį pietų korėjietį Jinhwą Jungą (5708 tšk.)

Lietuvis fechtavimosi rungtyje (830 tšk.) užėmė aštuntą vietą, plaukimo varžybose (1260 tšk.) liko dešimtas, jojimo rungtyje (1160 tšk.) tenkinosi aštuntąja pozicija ir kroso bei šaudymo dvikovėje (2448 tšk.) užėmė septintą vietą.

Po 32-jų metų pertraukos surengtų pajėgiausių sezono penkiakovininkų "Champion of Champions" varžybų prizų fondą sudarė 50 tūkst. eurų.