Taškų pelnė vienas lietuvis

2015 12 08 6:00
Ole Einaras Bjorndalenas toks pat motyvuotas kaip ir prieš 17 metų. AFP/Scanpix nuotrauka

Švedijoje, Estešunde, baigėsi pirmasis iš dešimties šio sezono pasaulio biatlono taurės etapų. Lietuviams jis buvo permainingas.

Iš Švedijos geriausios nuotaikos sugrįžta Tomas Kaukėnas. Estešunde jam pavyko pelnyti pirmus 4 taškus bendrojoje įskaitoje. Lietuvis juos uždirbo 10 km sprinto varžybose užimdamas 37-ąją vietą. Šaudykloje du kartus suklydęs T. Kaukėnas distanciją įveikė per 36 min. 32,9 sek. ir pustrečios minutės atsiliko nuo lenktynių nugalėtojo prancūzo Martino Fourcade'o.

„Esu patenkintas užimta vieta, nors trasoje nebuvau labai greitas. Po sėkmingos šūvių serijos gulint antrą kartą į šaudyklą sukau save ramindamas. Pūtė stiprus vėjas ir bijojau suklysti. Tačiau savo šaudymu nenusivyliau, – varžybas prisiminė T. Kaukėnas. – Anksčiau mes laikėmės strategijos geriausią formą pasiekti prieš pasaulio čempionatą, todėl pirmuosiuose pasaulio taurės etapuose likdavome toli nuo lyderių. Šiemet nusprendžiau būti gerai pasirengęs jau pirmose varžybose.“

Praėjusį sezoną Lietuvos rinktinės lyderiui pelnyti taškų pasaulio taurės etapuose nepavyko.

Kiekvienose varžybose taškai skiriami 40 sportininkų. Nugalėtojas gauna 60 taškų, antrosios vietos laimėtojas 54, trečiosios – 48. 40-ąją vietą užėmęs biatlonininkas uždirba 1 tašką.

Sėkmingas pasirodymas sprinto rungtyje T. Kaukėnui leido dalyvauti 12,5 km persekiojimo lenktynėse. Čia jam sekėsi prasčiau: šaudykloje prašovęs pro šalį 6 kartus, lietuvis finišavo 49-as, nuo varžybas laimėjusio M. Fourcade'o atsiliko 4 min. 27,8 sekundės.

20 km asmeninėse lenktynėse 41-ąją vietą užėmusiam T. Kaukėnui iki taško pritrūko vos 1,8 sekundės.

Kitas lietuvis Karolis Dombrovskis asmeninėse lenktynėse buvo 44-as, sprinto rungtyje 94-as. Vytautas Strolia asmeninėse lenktynėse užėmė 71-ąją vietą, o sprinto rungtyje buvo paskutinis (103-ias).

Po pirmojo etapo bendrosios įskaitos lyderiu tapo praėjusio sezono nugalėtojas M. Fourcade'as. Jis turi 140 taškų. Nuo jo nedaug atsilieka norvegas Ole Einaras Bjorndalenas (138 tšk.) ir kitas prancūzas Quentinas Fillonas Maillet (134 tšk.).

Biatlono karaliumi vadinamas O. E. Bjorndalenas dar kartą įrodė esąs vertas šio titulo. Laikui nepavaldus 41 metų norvegas laimėjo asmenines lenktynes ir iškovojo jau 94 pergalę pasaulio taurės varžybose.

„Daug kas klausia, kaip man tai pavyksta. Viskas paprasta. Mano motyvacija vis dar tokia pat stipri, kaip ir laimėjus pirmąjį pasaulio čempionatą 1998 metais“, – šypsodamasis sakė O. E. Bjorndalenas.

Moterų varžybose lietuvaitėms priartėti prie elito nepavyko. Diana Rasimovičiūtė-Bricė asmeninėse 15 km lenktynėse buvo 89-a, 7,5 km sprinto rungtyje 59-a, o 10 km persekiojimo lenktynėse – 52-a. Savaitgalį sprinto varžybose taip pat startavusios Natalija Paulauskaitė ir Natalija Kočergina užėmė atitinkamai 94 ir 95 vietas tarp 101 dalyvės.

Moterų įskaitoje pirmauja 140 taškų turinti čekė Gabriela Soukalova. Po 135 taškus surinko italė Dorothea Wierer ir prancūzė Marie Dorin Habert.

Antrasis pasaulio taurės etapas ateinantį savaitgalį vyks Hochfilcene, Austrijoje.